Podczas trwających targów Mobile World Congress, Samsung po raz trzeci był gospodarzem Developer Day, w której wzięło udział aż 500  twórców aplikacji z całego świata. Na  konferencji  duże zainteresowanie wzbudził projekt o nazwie Samsung Wallet. Co to takiego i w jaki sposób będzie działać? Zaraz się o tym dowiecie.

Aplikacja ma pełnić rolę mobilnego portfela, pozwalającego zbierać użytkownikowi między innymi: bilety, karty członkowskie czy różnego rodzaju kupony. Sama aplikacja ma działać na bazie powiadomień Push, za pomocą których użytkownik szybciej dowie się o aktualizacjach czy nowych ofertach. Użytkownicy będą mieli także możliwość wyświetlania kodów kreskowych do późniejszego zeskanowania w kasach płatniczych.

29aev_medium

Co ciekawe, mobilny portfel od Samsunga nie będzie wspierał łączności NFC. W trakcie sesji App Planet, Samsung przedstawił już pierwszych partnerów tej usługi: Lufthansa, Major League Baseball Advanced Media, Expedia, Hotels.com, Booking.com Belly oraz Walgreens. Do wpisu dołączę, krótkie demo przedstawiające tą właśnie usługę:

Aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla developerów (zainteresowani mogą pobrać projekt API stąd). Po ukończeniu testów Samsung Wallet z pewnością za pośrednictwem Samsung Apps zostanie udostępniony szerszej grupie użytkowników, ale jeszcze nie wiadomo kiedy to się stanie. Jest wiele plotek na temat tego, że aplikacja zostanie oficjalnie zaprezentowana razem z najnowszym flagowcem koreańskiego producenta – Galaxy S IV, bo będzie stanowić jedną z wielu nowych funkcji tego smartfonu. Pozostaje nam tylko czekać.

A wy co myślicie na temat Samsung Wallet?

źródło: TheVerge

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Wallet, czyli mobilny portfel od Samsunga (wideo)”

 • Pawel Kukulak
  28 lutego 2013 at 12:38

  Lepiej byłoby gdyby było wsparcie NFC, jak Google Wallet.

  • Kamil Kłos
   28 lutego 2013 at 12:52

   Też mnie się tak wydaje :). No ale zobaczymy. Projekt jeszcze nie ruszył. Być może Samsung jednak wprowadzi oficjalnie wsparcie dla NFC.