Samsung na tegorocznych targach MWC w Barcelonie zaprezentował tablet Galaxy Note 8.0, kolejne urządzenie z rodziny Note, które pod względem wielkości ekranu klasyfikuje się gdzieś między  Galaxy Note II, a Galaxy Note 10.1. Nowy tablet już w najbliższej przyszłości pojawi się na rynku, ale jak się okazuje nie wszędzie pod tą sama nazwą. Przykładem są Indie gdzie Galaxy Note 8.0 będzie sprzedawany jako Galaxy Note 510.

Indyjski Galaxy Note 8.0 poza inną nazwą będzie posiadał te same podzespoły i funkcje co europejska wersja. Znajdziemy zatem 8-calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 1280 x 800 o pikseli, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz i całkiem sporo, bo 2 GB pamięci RAM. W tablecie zastosowano akumulator o pojemności 4600 mAh, 5-megapikselowy aparat główny, kamerkę 1,3 MPix służącą przeważnie do wideo-konferencji i system Android 4.1.2 Jelly Bean z najnowszą nakładką TouchWiz.

Nie zabraknie oczywiście WiFi n, Bluetooth 4.0, HSPA+ do 21 Mbit/s, GPS czy inteligentnych funkcji jak Air View, Smart Stay czy Direct call. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o najnowszym tablecie Samsunga, zapraszam do wpisu dotyczącego jego oficjalnej prezentacji.

Samsung nie ujawnił jeszcze ceny Galaxy Note 510, ale nieco więcej wiadomo o czasie premiery. Tablet ma pojawić się w sklepach na pograniczu marca i kwietnia.

źródło: SammyHub

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *