Samsung Orb to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji dla urządzeń Samsunga. Dziś do sieci trafiły nieoficjalne informacje, że Orb zawita na najnowszym flagowcu południowokoreańskiego producenta wraz z aktualizacją do Androida 5.0 (Key Lime Pie). 

Samsung Orb, to funkcja o której pisałem już jakiś czas temu. Pozwoli ona nam wykonać 360-stopniową panoramę w trójwymiarze. Wielu użytkownikom przyjdzie pewnie na myśl – „no, ale przecież jest Google Photosphere?”. Tak jest, Orb jest odzwierciedleniem tejże funkcji w wykonaniu Samsunga, ale będzie nieco udoskonalona.

Plotki mówią, że w odróżnieniu od konkurencji wykonane panoramy będzie można łatwo udostępnić na serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter. To jest główną i zasadniczą różnicą – większe możliwości udostępniana. Przypomnę, że Photosphere od Google oferuje nam udostępnianie tylko i wyłącznie przez serwis Google+.

Według serwisu SamMobile funkcja Samsung Orb zagości na Galaxy S 4 wraz z aktualizacją do Androida 5.0 (Key Lime Pie). Oczywiście – miała ona być zaprezentowana razem z premierą najnowszego flagowca, lecz tak się nie stało. Dlaczego? Nie wiadomo. Być może Samsung dopracowywuje jeszcze swoją usługę? Przekonamy się już wkrótce, lecz pamiętajcie to są jak na razie tylko spekulacje i informacje niepotwierdzone przez producenta.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *