Google Photosphere to jedna z najbardziej wyróżniających się cech nowego Androida 4.2 Jelly Bean. Jak wiemy są to 360-stopniowe panoramy, ale funkcja ta jest jak narazie dostępna tylko dla Nexus’ów. Jak widać Samsung chce wprowadzić podobną, ale nie taką samą dla swoich urządzeń. Dlaczego nie taką samą? – postaram się Wam zaraz to wyjaśnić.

Samsung Orb – bo tak ma się nazywać wyżej wspomniana funkcja, pozwoli nam na wykonanie 360-stopniowej panoramy w trójwymiarze. Orb ma być wprowadzona wraz z premierą Samsunga Galaxy S IV, ale nie wykluczone, że pojawi się też na targach Mobile World Congress. Oczywiście należałoby oczekiwać, że Galaxy S IV będzie miał lepszy aparat od Nexus’a 4 (z nieoficjalnych informacji wynika, że ma to być 13 Mpix) i tak pewnie będzie, bo do obsługi 360-stopniowej panoramy w 3D potrzebny jest aparat najwyższej jakości.

Plotki mówią, że wykonaną panoramę 3D, w odróżnieniu od konkurencji, która oferuje udostępnianie tylko za pomocą Google+, łatwo będziemy mogli udostępnić przez Facebook’a . Nie wiadomo jeszcze czy Orb będzie kompatybilny z propozycją od Google’a, ale dobrze byłoby zobaczyć te dwie usługi razem.

Pamiętajcie jednak, że nadal jest to plotka, a informacje o Samsung Orb nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta. Zapwne więcej będziemy wiedzieli po targach MWC 2013.

źródło: AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *