Jakiś czas temu pisałem, o urządzeniu, które pozwoli nam zrobić z naszego smartfonu przenośną konsolę. Samsung zaprezentował je po gali Samsung Mobile Unpacked 2013 w Nowym Jorku jako oficjalne akcesorium dla swojego najnowszego flagowca – Samsunga Galaxy S 4. Jest nim oczywiście przystawka w postaci kontrolera o nazwie Game Pad, która właśnie pojawiła się w przedsprzedaży.

Game Pad to dołączany kontroler z uchwytem na smartfon, który zrobi z niego przenośną konsolę. Gadżet będzie niedługo dostępny w sklepach, a już teraz można go zamówić w przedsprzedaży w jednym z amerykańskich sklepów o nazwie MobileFun.

GamePad

Kontroler będzie dostępny dla urządzeń z wyświetlaczami o przekątnej od 4 do 6,3 cala. Game Pad ma parować się z naszym urządzeniem poprzez łączność Bluetooth.

Jeżeli chodzi o cenę, to za takie rozwiązanie będziemy musieli zapłacić aż 112,99 dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 360 złotych. Czy jest to drogo? Według mnie tak, ponieważ na rynku możemy znaleźć sporo takich „przystawek”  w cenie przynajmniej o połowę niższej. Z drugiej jednak strony mamy do czynienia z oryginalnym akcesorium, gdzie nie tylko wyższa jest cena, ale także jakość wykonania.

Game Pad jest… lub raczej będzie dostępny tylko i wyłącznie dla urządzeń z systemem Android. Zapewne miłośnicy mobilnego grania już odpowiedzieli sobie „Tak” i odkładają pieniądze na Game Pad’a.  Atomsferę podgrzewa jeszcze fakt, że firma EA zapowiedziała aż 16 produkcji, które przystosuje pod kontroler, więc będzie w co grać. Czy skusicie się na taki gadżet? Czy zakupicie w przyszłości taki kontroler do swoich smartfonów?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *