Samsung Galaxy S 4 będzie dostępny w dwóch wariantach – wersji ze Snapdragonem 600 oraz autorskim procesorem Samsunga – Exynos 5 Octa. Oba układy, choć oparte na różnej architekturze i stworzone przez dwóch różnych producentów należą do najwydajniejszych na rynku. Moc „smoczego” procesora została potwierdzona w jednym z benchmarków, gdzie Galaxy S 4 wyprzedził między innymi flagowy model One od HTC czy najnowszego Nexus’a 4. W Polsce pojawią się dwie wersje Galaxy S 4 ze wspomnianymi układami, lecz jak wynika z najnowszych informacji, Samsung spoźni się nieco z produkcją „Czwórki” z jednostką Exynos i na początku na rynek wejdzie wersja z procesorem od Qualcomm’a. 

Wiadomo już, że Samsung Galaxy S 4 pojawi się w dwóch wersjach. Wiadomo też, że obie wersje dostępne będą w naszym kraju. Pozostaje tylko pytanie: Jaki układ zostanie zastosowany w pierwszej kolejności? W Internecie pojawiły się doniesienia, że procesor od firmy Qualcomm pojawi się w pierwszej partii wyprodukowanych egzemplarzy Galaxy S 4, czyli aż 70% z pierwszych 10 milionów będzie działać pod kontrolą procesora Snapdragon 600. Samsung jak na razie nie jest w stanie wyprodukować większej ilości Galaxy S 4, który będą posiadały autorskiego Exynosa 5 Octa i stąd wziął się taki ruch ze strony koreańskiej firmy.

Samsung zdecydował się na produkcję najnowszego flagowca wraz ze swoim procesorem na drugi kwartał tego roku. Prawdopodobnie więc dopiero w wakacje Samsung Galaxy S 4 z procesorem Exynos 5 Octa ujrzy światło dzienne. Jest jednak jedno pocieszenie, a mianowicie jak już wspomniałem wcześniej – na naszym rynku pojawią się dwa warianty Samsunga Galaxy S 4, więc mamy dosyć komfortową sytuację i możliwość wyboru.

A Wy kupujecie wersję ze Snapdragonem 600 czy może czekacie na wariant z procesorem Exynos 5 Octa? Podzielcie się Waszymi opiniami w komentarzach.

źródło:  GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Układ Qualcomm Snapdragon 600 znajdzie zastosowanie w aż 70% smartfonów Samsung Galaxy S 4”

  • Draarkx
    27 marca 2013 at 01:53

    Czyli możemy się spodziewać intesywnego wsparcia ze strony producenta dla wersji z układem Qualcomm Snapdragon 600.