Pamiętacie informacje, na temat tego, że łączność LTE nie będzie działać na egzemplarzach Galaxy S 4 wyposażonych w układ Samsunga, Exynos 5 Octa? Miał ją obsługiwać tylko i wyłącznie układ Qualcomm’a – Snapdragon 600. Według najnowszych doniesień, układ koreańskiego giganta również będzie wspierał standard szybkiego bezprzewodowego przesyłu danych. 

Dziś na łamach Twittera za sprawą @SamsungExynos zostały udostępnione informacje i okazuje się, że Samsung Galaxy S 4 z układem Exynos 5 Octa będzie w stanie obsłużyć łączność LTE.

Dlaczego Samsung nie poinformował nas o tym wcześniej, na przykład na konferencji Samsung Mobile Unpacked 2013? Nie wiadomo, aczkolwiek wydaje mi się to dziwne, że dowiadujemy się o tym dopiero teraz. Być może nie do końca było wiadome czy firma „zainwestuje” w LTE czy też nie? Cóż, na szczęście wiemy już o całej sprawie i zagadka wydaje się być rozwiązana.

Pozostaje tylko pytanie – Dlaczego Samsung zdecydował się na zamiennik w postaci układu zewnętrznej firmy? Odpowiedź jest prosta – Południowokoreański koncern nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości swoich autorskich układów Exynos, aby w stu procentach zaspokoić rynek. Jak wiemy, około 70% z pierwszych 10 milionów sztuk Galaxy S 4 będzie wyposażona w jednostkę Snapdragon 600 amerykańskiej firmy.

Jeszcze raz pytamy – Który wariant Galaxy S 4 wybierzecie? Czekacie na ten z układem Samsunga, Exynos 5 Octa czy może od razu po wejściu do sprzedaży bierzecie „Czwórkę” ze Snapdragonem 600 od firmy Qualcomm?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *