Jak wiemy Samsung Galaxy S 4 na początku trafi na rynek z procesorem od firmy Qualcomm – Snapdragon 600. Aż 70% spośród pierwszych 10 milionów sztuk Samsunga Galaxy S 4, będzie działać pod kontrolą „smoczego” układu. Przypomnę, że sam smartfon występuje w dwóch wariantach, z 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon 600 (GT-I9505) oraz 8-rdzeniowym układem Exynos 5 Octa (GT-I9500). Na forum XDA-developers pojawił się zrootowany DUMP systemu wspomnianego wyżej smartfonu, dedykowanego pod wersję z układem Exynos 5 Octa. 

Jakiś czas temu na forum XDA-developers pojawił się DUMP systemu „Czwórki” o oznaczeniu  I9500XXUAMC6 i tak jak pisałem wyżej – jest on już zrootowany. Cała paczka waży ponad 1,5 GB. Jest jednak jedno ale – ROM nie posiada kernel’a, modemu ani standardowego recovery. Został udostępniony sam plik PDA, co oznacza, że ROM nie jest w pełni sprawny, aczkolwiek jest zdolny do działania.

Należy jednak pamiętać, aby nie instalować tego ROM-u na swoich smartfonach, ponieważ może go to całkowicie uszkodzić! Jest on dedykowany tylko i wyłączenie pod Samsunga Galaxy S 4 z procesorem Exynos 5 Octa, więc także Ci, którzy mają w posiadaniu już Galaxy S 4 z układem Snapdragon 600 też nie mogą go zaaplikować – telefon po prostu nie wystartuje lub zostanie całkowicie uszkodzony.

Na forum XDA-developers znajdziecie też temat, który szerzej opisuje ten ROM, natomiast stąd bezpośrednio możecie go pobrać. Pamiętajcie, że wszelkie modyfikacje robicie tylko i wyłącznie na własne ryzyko i sami odpowiadacie za to co się stanie. Wszystko to należy potraktować  raczej jako ciekawostkę. Nie polecam robić eksperymentów, ponieważ działanie tego firmware’u nie zostało do końca potwierdzone i nie wiadomo czy nie wyrządzi on krzywdy Waszym urządzeniom.

źródło: AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *