Parę dni temu mogliście zobaczyć całkiem obszerną prezentację Galaxy Mega 6.3, mikrotabletu Samsunga wyposażonego w 6,3-calowy ekran. Pierwsze oferty przedsprzedażowe pokazały, że urządzenie nie będzie należało do tanich, bo aby stać się jego posiadaczem trzeba przeznaczyć w przeliczeniu ponad 2 tysiące złotych. Na całe szczęście jest jeszcze Galaxy Mega 5.8, który jak się okazuje, będzie dostępny w bardziej przystępnej cenie.

Samsung Galaxy Mega 5.8 (GT-I9150) to mniejszy (dziwnie to brzmi patrząc na przekątną ekranu) przedstawiciel nowej rodziny urządzeń Galaxy Mega, które mają wypełnić coraz bardziej zacieśniającą się lukę między smartfonami, a tabletami. 5,8-calowe urządzenie na pewno nie będzie należało do wydajniejszych, bo ma dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz i 1,5 GB pamięci RAM, ale przez to możemy się spodziewać, że nie szarpnie nas bardzo po kieszeni.

Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]

Cena 5,8-calowego mikrotabletu w porównaniu z innymi najnowszymi urządzeniami Samsunga rzeczywiście nie będzie aż tak wysoka. Galaxy Mega 5.8 właśnie debiutuje na indyjskim rynku, gdzie został wyceniony na niecałe 26 tysięcy rupii indyjskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1520 złotych.

Czy uważacie, że jest to dobra cena za urządzenie tego pokroju?

źródło: gsmManiaK

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Przyzwoita cena Samsunga Galaxy Mega 5.8”

  • Arek
    30 maja 2013 at 18:34

    Samsung wpisuje serię Mega do segmentu niższego-średniego, więc cena jest chyba adekwatna, choć może powinna być jeszcze niższa. Starszy, ale znacznie lepszy (segment najwyższy)- NOTE2, debiutował na rynku w cenie 2.800 PLN.

  • Byk6405
    31 maja 2013 at 14:29

    Cena jest stosunkowo niższa gdyż konkurencja na tym rynku raczej nie śpi. Moloch jakim jest SAMSUNG nie może pozwolić, nawet na chwilę aby stracić dominację gdyż to byłoby zbyt kosztowne dla nich.