Samsung Galaxy S 4 mini będzie „miniaturową” wersją Samsunga Galaxy S 4, czyli najnowszego flagowego modelu Samsunga. Wiemy już o prawdopodobnej dacie premiery tego smartfonu, lecz nadal jego specyfikacja pozostaje dla nas małą zagadką, małą ponieważ już „coś tam” o niej wiemy. Wygląda na to, że Samsung upodobał sobie układy firmy Qualcomm, bo znalazły one zastosowanie w Galaxy S 4, najmocniejsza jednostka Snapdragon 800 ma trafić do Galaxy Note 3, a dzisiaj dowiadujemy się, że układ Snapdragon 400 jest w Galaxy S 4 mini.

Jak wynika z informacji, które zostały znalezione w popularnym benchmarku AnTuTu Benchmark, w Samsungu Galaxy S 4 mini umieszczono 2-rdzeniową jednostkę Snapdragon 400 o taktowaniu 1.7 GHz i procesor graficzny ma Adreno 305. Wszystko to ma być wspierane przez 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Na pokładzie znajdzie się Android 4.2.2 Jelly Bean z najnowszą autorską nakładką Samsunga, TouchWiz Nature UX 2.0, która jest już znana z Galaxy S 4.

Samsung Galaxy S4 mini [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy S4 mini [źródło: SamMobile]

Obraz ma być wyświetlany na matrycy Super AMOLED o rozdzielczośći qHD (960 x 540 pikseli), a na pokładzie ma znaleźć się 8-megapikselowy aparat, który umożliwi „pstrykanie” fotek w rozdzielczości 3264 x 2448 i nagrywanie filmów w jakości HD. Zaskoczeniem jest przednia kamerka, która ma aż 2,1 Mpix.

Trzeba przyznać, że od czasu ostatnich doniesień, specyfikacja smartfonu znacznie się zmieniła i chyba w dobrą stronę. Układ Snapdragon 400 zapewnia przyzwoitą wydajność, a półtora GB pamięci RAM zapewni płynność i szybkie przełączanie się między aplikacjami. Weźcie pod uwagę też to, że Samsung Galaxy S 4 mini nie będzie modelem z najwyższej półki, więc specyfikacja nie będzie tak świetna jak ma to miejsce we flagowym smartfonie Galaxy S 4.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *