Już za niecały tydzień odbędzie się gala Samsung Premiere 2013, na której firma zaprezentuje nowości jakie przygotowała dla nas jeszcze na ten rok. Im bliżej tego wydarzenia tym atmosfera robi się bardziej gorąca. Na konferencji mają zostać przedstawione urządzenia nie tylko z linii Galaxy, ale też ATIV. Do tej pierwszej zalicza się nowy aparat, który właśnie ujrzał światło dzienne i… prezentuje się świetnie.

Samsung Galaxy NX, bo o nim mowa to nowy aparat Samsunga, działający pod kontrolą systemu Android. Jest to niejako następca aparatu Galaxy Camera, ale tak na prawdę jedyną rzeczą, która łączy obydwa urządzenia jest słowo „Galaxy” i system operacyjny od Google. Bliżej mu z pewnością do aparatu NX300, a to ze względu na to, że Samsung Galaxy NX to aparat z wymienną optyką, przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, profesjonalistów.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

Szczegółowa specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze znana, ale wraz ze zdjęciami pojawiły się te najważniejsze dane techniczne. W Galaxy NX zastosowano 20,3-megapikselową matrycę APS-C i ekran o przekątnej 4,8 cali w rozdzielczości HD. Sercem aparatu ma być czterordzeniowy układ Exynos 4 (prawdopodobnie ten co w Galaxy S III lub Galaxy Note II), wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. W aparacie znajdziemy 8 lub 16 GB pamięci, zapewne z możliwością rozszerzenia zewnętrznymi nośnikami.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

Jak już wspomniałem na początku, „bezlusterkowiec” Samsunga będzie działał w oparciu o system Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean, co jest niewątpliwie nowością w tym segmencie sprzętu. Co ciekawe, aparat prawdopodobnie będzie miał możliwość połączenia z siecią 3G, o czym świadczy ikona zasięgu na powyższym zdjęciu.

Wraz z Samsungiem Galaxy NX na rynku pojawi się kilka kompatybilnych z nim obiektywów. W standardzie z aparatem znajdziemy obiektyw 18-55 mm, ale dodatkowo będzie można dokupić teleobiektyw 55-200 mm i obiektyw o stałej ogniskowej 85 mm.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

Aparat zapowiada się niezwykle ciekawie, ale zastanawiam się jak aparat z wymienną optyką i systemem Android zostanie odebrany przez profesjonalnych fotografów. Więcej informacji na temat tego sprzętu powinniśmy się spodziewać w ciągu najbliższych dni, a na pewno w najbliższy czwartek, 20. czerwca podczas gali Samsung Premiere 2013.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *