Galaxy S 4 mini, czyli mniejsza, bardziej kompaktowa odsłona flagowego smartfonu Samsunga została potwierdzona pod koniec maja, ale oficjalnie ujrzy światło dzienne za kilka dni na Samsung Premiere 2013. Na to przynajmniej wskazują ostatnie informacje, ale jak będzie naprawdę, dowiemy się już w najbliższy czwartek. O mniejszym Galaxy S 4 wiemy już niemal wszystko, ale nadal niejasna jest jego cena. Smartfon jednak powoli wkracza do pierwszych ofert przedsprzedażowych, co może rzucić nieco światła na tą sprawę. No właśnie, ile przyjdzie nam zapłacić za Galaxy S 4 mini?

Na początku czerwca trochę dedukowaliśmy nad tym, ile Samsung Galaxy S 4 mini może kosztować w Polsce. Na podstawie cen flagowego modelu Galaxy S 4 i jego mniejszego odpowiednika, pochodzących z Rosji można było stwierdzić, że za wersję mini w naszym kraju przyjdzie zapłacić około 1800 złotych. Czy to dużo? Nie mnie tu oceniać, bo każdy dysponuje innym portfelem, ale w porównaniu do Galaxy S 4, cena mniejszej wersji może wydawać się zbyt wysoka.

Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: 2po2.pl]

Samsung Galaxy S 4 mini powoli wkracza do przedsprzedaży, ale niestety jeszcze nie na terenie Polski. Pierwsze oferty pojawiły się między innymi w Wielkiej Brytanii i u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech. Spróbujemy zatem prześledzić ceny, porównać je do tych w Rosji i ponownie wskazać kwotę na jaką Galaxy S 4 mini zostanie wyceniony w Polsce.

Na pierwszy ogień idzie sklep internetowy Clove Technology z Wielkiej Brytanii. Tam Samsung Galaxy S 4 mini z 8-gigabajtową pamięcią wewnętrzną, w białej lub czarnej wersji kolorystycznej jest w cenie 390 funtów brutto. Przeliczając to na polską walutę daje około 1940 złotych. Pierwsze dostawy przewidziane są na 1. lipca bieżącego roku.

Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: Clove]
Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: Clove]

Samsung Galaxy S 4 mini jest też dostępny w Carphone Warehouse, ale zasady jego zakupu są nieco inne. Tutaj smartfon dostaniemy za darmo, ale tylko w przypadku podpisania dwuletniej umowy z miesięcznym zobowiązaniem w wysokości 27 funtów (około 135 złotych). Podobnie jak w Clove, smartfon występuje w dwóch kolorach, lecz nie ma żadnej informacji o terminie wysyłki.

Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: Carephone Warehouse]
Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: Carephone Warehouse]

Tak jak wspomniałem wcześniej, przedsprzedaż Galaxy S 4 mini prowadzona jest też za naszą zachodnią granicą. W Niemczech smartfon został wyceniony na niecałe 450 euro, co daje około 1900 złotych.

Ceny są bardzo zbliżone i ciekaw jestem jak będzie to wyglądać, kiedy smartfon pojawi się w przedsprzedaży w Polsce. Wcześniej stawiałem na kwotę 1799 złotych, ale mam nadzieję, że sugerowana cena producenta w Polsce za Galaxy S 4 mini będzie jeszcze niższa. Patrząc na cenę Galaxy S III mini w dniu premiery, która wynosiła 1399 złotych, jest to całkiem prawdopodobne. A Wy jak obstawiacie? Jesteście w ogóle zainteresowani zakupem mniejszej wersji flagowego smartfonu Samsunga?

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *