Około 70% smartfonów Galaxy S 4, które w pierwszej kolejności trafiły do sprzedaży było wyposażonych w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600. Takie też egzemplarze pojawiły się w sklepach w Polsce, początkowo w przedsprzedaży, a potem w sprzedaży normalnej. Czekacie na wersję z Exynosem? Mamy dobrą wiadomość, bo Galaxy S 4 oznaczony jako GT-I9500 jest już do kupienia

Ograniczenia w dostępności wersji nie przeszkodziły Samsungowi Galaxy S 4 w pobiciu kolejnego rekordu. Smartfon stał się najszybciej sprzedającym się smartfonem z systemem Android (w 4 dni od premiery Samsung rozdystrybuował ponad 4 miliony sztuk), a w niecały miesiąc przekroczył granicę 10 milionów sprzedanych jednostek. Wyniki robią wrażenie i aż strach pomyśleć, co będzie się działo, gdy za rok pojawi się Galaxy S 5 (bo pewnie się pojawi ;)).

Samsung Galaxy S 4 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy S 4 z procesorem Exynos 5 Octa pojawił się w ofercie sklepu Tions, tam gdzie jako pierwsza w przedsprzedaży była dostępna wersja z układem od firmy Qualcomm. Smartfon został wyceniony na 2999,99 złotych brutto, ma 16 GB pamięci wewnętrznej i jest dostępny w dwóch kolorach – białym (White Frost) i czarnym (Black Mist). Wysyłka wersji czarnej jest realizowana w ciągu 1-5 dni, a na biały wariant trzeba poczekać około 10 dni.

Samsung Galaxy S 4 GT-I9500 [źródło: Tions]
Samsung Galaxy S 4 GT-I9500 [źródło: Tions]

Co ciekawe obok wersji standardowej, w ofercie jest obecny Galaxy S 4 z odblokowanym bootloader’em i zainstalowanym dostępem do konta Root. Procedura „rootowania” została przeprowadzona przez ekipę Tions, wiec mamy pewność, że smartfon będzie działał stabilnie i bez problemów. Jak możemy wyczytać w ofercie, urządzenie utrzymuje gwarancję jednak przed odesłaniem do serwisu konieczne jest przywrócenie oryginalnego systemu.  Cena takiej wersji Galaxy S 4 jest 50 złotych wyższa i wynosi 3049,99 złotych, a sam smartfon podobnie jak wyżej dostępny jest w białym i czarnym kolorze.

Samsung Galaxy S 4 z Exynos 5 Octa [źródło: Tions]
Samsung Galaxy S 4 z Exynos 5 Octa [źródło: Tions]

Czy uważacie, że cena wersji z układem Exynos 5 Octa jest nieco za wysoka? Jak dobrze pamiętacie, sugerowana cena detaliczna za model GT-I9505 wynosiła 2799 złotych, a z tego co mi się wydaje, wariant z Exynosem miał być dostępny w podobnej cenie. Małym usprawiedliwieniem może też być fakt,  że jest to pierwsza oferta z Galaxy S 4 z SoC Samsunga.

Czy jesteście gotowi przeznaczyć 3 tysiące złotych na wariant Galaxy S 4 działający pod kontrolą jednostki Exynos? A może zostaniecie przy wersji ze Snapdragonem? Ciekaw jestem Waszej opinii.

źródło: Tions

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung Galaxy S 4 GT-I9500 z układem Exynos 5 Octa dostępny w sprzedaży!”

 • mistgras
  21 czerwca 2013 at 17:22

  Ciekawe jak Samsung godzi produkcje tego wszystkiego?xD Teraz musi parę milionów S5 zrobić… xD

 • MArcelo
  21 czerwca 2013 at 18:47

  E tam, po co przepłacać za exynosa jak jest niewiele wydajniejszy od snapdragona. Z resztą wersja z qualcomem jest do kupienia już za 2300 wiec bez sensu jest dokładać do octy

 • Azawakh
  21 czerwca 2013 at 21:13

  A radio FM posiada? Czy znów ściema z radiem internetowym i głoszenie prawd o badaniach Samsunga, że niby już mało kto radia słucha a S4 jest dla bogaczy?Jeśli radio FM posiada to kupuję, jeśli nie to Samsung niech spada na drzewo!

  • Krzysztof Nawrot
   21 czerwca 2013 at 23:03

   Tak, model z Exynosem będzie miał radio z RDS 🙂