Wczoraj pisaliśmy o tym, jak wygląda nowa odsłona Samsunga Galaxy S 4 z obsługą LTE-A i mocniejszym procesorem, bo do sieci trafiły jej pierwsze zdjęcia. Na oficjalne potwierdzenie tego modelu nie musieliśmy długo czekać, bo dzisiaj Samsung Galaxy S 4 LTE-Advanced trafił na rynek w Korei Południowej. Co więcej, od razu został przetestowany w dwóch popularnych benchmarkach i porównany do dwóch pozostałych wersji. Jakie uzyskał wyniki?

Samsung Galaxy S 4 w wersji z obsługą sieci LTE-Advanced wygląda niemal identycznie jak standardowa wersja Galaxy S 4, a różnicą jest jedynie kolor obudowy i inna jednostka obliczeniowa. Smartfon na rynku koreańskim pojawił się w dwóch wariantach kolorystycznych – czerwonym (Aurora Red)  i niebieskim (Arctic Blue). Napędzany jest przez czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM i procesor graficzny Adreno 330, który oferuję dwukrotnie wyższą wydajność niż poprzednia generacja. Wszystko to ładnie wygląda w teorii, ale jak ma się w praktyce?

GalaxyS4-LTE-Advanced
Reklama Galaxy S 4 LTE-A [źródło: SamMobile.com]

Dzięki serwisowy gforgames.com i przeprowadzonym testom w dwóch popularnych benchmarkach – AnTuTu i Quadrant, użytkownicy, którzy zakupili standardową wersję Galaxy S 4, nie muszą się dłużej martwić, że ich smartfon jest „słaby”. Co prawda mocniejsza wersja smartfonu z LTE-A uzyskała wyższe wyniki, ale nie są aż tak zachwycające jak się tego spodziewano.

Samsung Galaxy S 4 LTE-A w benchmarku AnTuTu zdobył 29976 punktów, co jest wynikiem niewiele lepszym od wariantu z układem Exynos 5 Octa – 27172 punkty. W porównaniu z wersją ze Snapdragonem 600, różnica sięga około 5 tysięcy punktów, co też nie jest oszałamiające. Trochę lepiej jest w przypadku programu Quadrant, gdzie Galaxy S 4 LTE-A uzyskał ponad 18 tysięcy punktów, a wersja z Exynosem zatrzymała się na nieco ponad 12 tysiącach.

Samsung Galaxy S 4 LTE-Advanced początkowo będzie dostępny tylko w Korei Południowej i nie wiadomo czy pojawi się w innych krajach. Nawet jeśli tak się stanie, będą to zapewne kraje z dostępem do sieci LTE-A, więc na pojawienie się mocniejszej wersji Galaxy S 4 LTE-A w Polsce nie ma co liczyć. Ale czy taka wersja w naszym kraju jest w ogóle potrzebna? Według mnie nie, bo w zupełności do wszystkich zastosowań wystarcza wariant z układem Snapdragon 600.

źródło: SamMobile.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 4 LTE-Advanced oficjalnie w Korei Południowej i przetestowany w benchmarkach”

  • s4
    27 czerwca 2013 at 12:12

    W takim razie czekam na note 3, bo ma mieć już s800.