Ach, jak ten czas szybko leci, prawda? Premierę Galaxy S 4 pamiętam jakby odbyła się wczoraj, a przecież minęło już ponad dwa miesiące. Flagowy smartfon Samsunga, wbrew temu co się pisze o jego słabnącej sprzedaży, przekroczył właśnie kolejną granicę, ustanawiając przy tym nowy rekord. Samsung sprzedał już ponad 20 milionów sztuk Galaxy S 4.

Samsung Galaxy S 4 jest najszybciej sprzedającym się smartfonem na świecie, czego dowodem są jego wyniki sprzedażowe. Zaczynając od początku, w zaledwie 4 dni po światowej premierze smartfon został rozesłany w ilości 4 milionów sztuk, 6 milionów było już w 2 tygodnie, a pierwsza ważna granica 10 milionów pękła w niecały miesiąc.

Jak podaje serwis SamMobile, powołując się na koreańskie media, sprzedaż Galaxy S 4 przekroczyła barierę 20 milionów sprzedanych sztuk w dwa miesiące od premiery. Tym samym najnowszy smartfon ustanowił nowy rekord, bo jak może pamiętacie, poprzednikowi czyli Galaxy S III ta sztuka udała się po upływie 100 dni.

Samsung Galaxy S 4 - Black Mist [źródło: samsungmedia.pl]
Samsung Galaxy S 4 – Black Mist [źródło: samsungmedia.pl]

Zastanawiacie się jak Galaxy S 4 sprzedaje się na lokalnym rynku? Takie informacje też się pojawiły i podają, że do klientów w Korei Południowej trafiło ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Mnie bardziej zastanawia jak ta sytuacja wygląda w Polsce, ale niestety takich danych nie posiadamy.

Kiedy kolejny rekord? Patrząc na powyższe wyniki, można by stwierdzić, że za miesiąc, ale myślę, że bariera 30 milionów zostanie przebita trochę później. Według mnie, ten kto miał kupić Galaxy S 4 już go kupił i sprzedaż z każdym miesiącem będzie spadać. Ale nie jestem żadnym analitykiem i mogę się mylić 😉

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *