Nexus 10 to tablet, który jest produkowany przez Samsunga pod patronatem Google. Urządzenie to charakteryzuje się bardzo dużą rozdzielczością ekranu, bo na 10-calowej przekątnej zmieszczono 2560 x 1600 pikseli. Czyżby Samsung chciał wydać tablet o tej samej rozdzielczości, tylko pod własną marką?

Wygląda na to, że tak. Otóż, do sieci wyciekł plik UAProf modelu o oznaczeniu SM-P900, który zawiera informacje techniczne o tym urządzeniu.

image
UAProf [źródło: allaboutsamsung.de]

Skrót „SM” oznacza Samsung Mobile, a „P”  linię tabletów Galaxy Tab. Jak możemy zauważyć na powyższym obrazku, urządzenie będzie posiadało ekran o ogromnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co daje ponad 4 miliony pikseli. Możemy również zaobserwować, że procesor będzie w stworzony w architekturze ARM11, taktowany zegarem 1,4GHz. Ta wartość wydaje, się mała porównując do aktualnych urządzeń Samsunga, ale jeszcze wszystko może się zmienić.

Prawdopodobnie SM-P900 jest ulepszoną wersją Galaxy Tab 3 o nazwie Galaxy Tab 3 Plus, którą ujrzymy na targach IFA we wrzesniu. Według mnie urządzenie jest niezwykle ciekawe właśnie ze względu na wyśmienity wyświetlacz, który z pewnością będzie oferował wyraźny i ostry obraz. Mogliśmy się o tym z resztą przekonać, trzymając w ręku 10-calową propozycję od Google. Bardzo brakuje tego w dotychczasowych Tabletach Samsunga.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego urządzenia? Piszcie w komentarzach.

źródło: allaboutsamsung.de

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *