Samsung Galaxy S 4 LTE-Advanced został oficjalnie zaprezentowany w Korei Południowej pod koniec czerwca tego roku. Urządzenie to różni się od swoich dwóch międzynarodowych „braci” z Exynosem Octa i Snapdragonem 600 przede wszystkim obecnością modułu łączności LTE-Advanced. Wersja obsługuje zawrotne prędkości transferu danych oraz posiada najwydajniejszy procesor dla urządzeń mobilnych na chwilę obecną, którym jest Snapdragon 800. Urządzenie to niestety dotychczas było tylko dostępne w Korei ale może się to już niedługo zmienić.

Ekipie japońskiego bloga RBMen udało się dotrzeć do wyników benchmarku AnTuTu urządzenia o oznaczeniu GT-i9506. Aktualne modele Galaxy S 4, które pracują pod kontrolą Snapdragona 600 mają oznaczenie GT-i9505, co może sugerować, że GT-i9506 jest modelem bliźniaczym. Co ciekawe od razu poznaliśmy datę premiery tego modelu. Podobno międzynarodowy S4 LTE-A ma zostać zaprezentowany 3 września tego roku przed targami IFA w Berlinie.

Samsung Galaxy S 4 LTE-A [źródło: ruliweb]
Samsung Galaxy S 4 LTE-A [źródło: ruliweb]

Jeżeli to wszystko okaże się prawdą, to wiele dotychczasowych użytkowników S 4 będzie trochę zawiedzionych takim stanem rzeczy, biorąc pod uwagę, że Snapdragon 800 jest średnio 30% wydajniejszy w kwestii CPU i aż 80% biorąc pod uwagę GPU. Różnica jest więc naprawdę zauważalna.

źródło: Android Beat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *