Praktycznie w każdym tygodniu dowiadujemy się czegoś nowego o Samsungu Galaxy Note III, ale to nic dziwnego, bo przecież jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Mieliśmy też do czynienia z przecinkami, które nie do końca się udały swoim autorom. Tym razem przyszły tabletofon Samsunga po raz kolejny zapozował do zdjęć, a zagraniczne źródła podały część specyfikacji,  która podobno uznawana jest za oficjalną.

Jeśli wierzyć źródle, które udostępniło poniższe zdjęcie, można przypuszczać, że Galaxy Note III będzie swoim wyglądem przypominał flagowy smartfon Galaxy S 4. Jeśli tak się rzeczywiście stanie, będziemy mogli spodziewać się eleganckiego urządzenia ze srebrną, stylową ramką i mniej zaokrąglonymi rogami  niż te w Note II. Uwagę przyciąga też przycisk głośności, który jest umieszczony bardzo wysoko, niemal przy górnej krawędzi.

Samsung Galaxy Note III [źródło: Twitter]
Samsung Galaxy Note III [źródło: Twitter]

Razem że zdjęciem pojawił się arkusz z najważniejszymi parametrami urządzenia. Choć jest w języku koreańskim można z niego wyczytać, że Galaxy Note III będzie posiadł specyfikację, która przewinęła się w sieci już kilkukrotnie. Jak wynika z podanych informacji, Samsung postanowił nie szaleć z przekątną ekranu i nowy Note zostanie wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz, prawdopodobnie Super AMOLED. Ekran będzie zatem tylko o 0,2″ większy od tego, który możemy spotkać w poprzednim modelu, ale to dobrze bo dzięki temu jest szansa, że wymiary nowego tabletofonu będą zbliżone do Note II (podobnie jak Galaxy S 4 w porównaniu do Galaxy S III). Nie ma zatem co spodziewać się 6-calowego ekranu, o którym też wcześniej spekulowano.

Specyfikacja Galaxy Note III [źródło: SamMobile]
Specyfikacja Galaxy Note III [źródło: SamMobile]

Urządzenie będzie zasilane przez układ Qualcomm Snapdragon 800 o maksymalnym taktowaniu 2,3 GHz i wsparciu dla LTE-Advanced. Na pewno do działania nie zabraknie pamięci operacyjnej, która ma mieć 3 GB. Podobno Samsung rozpoczął już masową produkcję tych modułów, więc jest bardzo możliwe, że stało się to właśnie na potrzeby przyszłego sprzętu z rysikiem S-Pen.

Ponadto Galaxy Note III ma mieć 13-megapikselowy aparat, prawie taki sam jakim może pochwalić się flagowiec Galaxy S 4. Prawie, bo główną różnicą oczywiście na korzyść ma być optyczna stabilizacja obrazu, która znacznie poprawi jakość zdjęć.

Nie są to potwierdzone informacje, ale pochodzą z koreańskiego serwisu, więc jakby na to nie postać źródła, które jest najbliżej całej sprawy. Wszystko na pewno będzie się wyjaśniać w najbliższych dniach, tygodniach, bo premiera Galaxy Note III zaplanowana jest na 4. września tego roku, na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów IFA w Berlinie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 replies on “Samsung Galaxy Note III – kolejne zdjęcie i część oficjalnej specyfikacji”

 • ???
  27 lipca 2013 at 16:48

  Podobno wyszła aktualizacja dla ace 2 w Polsce, napiszcie coś o tym

 • ktosik
  28 lipca 2013 at 17:25

  Niestety ten zasrany porta pisze tylko o nowościach samsunga, resztę telefonów ma w d***e. A myślałem, że własnie stąd dowiem się o aktualizacji, która jest już dostępna przez kies.

  • Krzysztof Nawrot
   28 lipca 2013 at 21:16

   Rozumiem Twoją dezaprobatę do naszej strony, ale po pierwsze nie pozwolimy jej obrażać, a po drugie jakbyś jeszcze nie zauważył, nie bez pozoru strona nazywa się „galaktyczny”.

 • sidlej
  29 lipca 2013 at 12:11

  Kurczę, ciekawe do kiedy Samsung wytrzyma tempo wydawania jednego flagowca z każdej kategorii na rok? Wydawałoby się, że 4 rdzeniowy układ i 2 GB RAM w Note II wystarczą na długo długo, a już się okazuje, że sam Samsung się przebija kolejnym telefonem.

  Czy tylko według mnie wszystko dzieje się jednak zbyt szybko? Nie mam większych uwag do strategii działania marki, bo jest jak najbardziej poprawna – szeroka gama urządzeń w ofercie przynosi korzyści producentowi i klientom. Jednak mniej niż rok odstępu między kolejnymi flagowcami (jak w przypadku S3 i S4) to trochę kabaret.

 • ktosik
  30 lipca 2013 at 10:55

  Skoro „galaktyczny” i inne przyświecają mu idee, to po co było w ogóle informować wcześniej o jakichkolwiek aktualizacjach?

  Pozdrawiam

  • Ham
   30 lipca 2013 at 11:20

   Ogarniaj życie, galaktyczny jest o wszystkim co zwiazane z telefonami i tabletami galaxy. Przecież serwis informuje o aktualizacjach, więc w czym problem?

 • ktosik
  30 lipca 2013 at 10:55

  Dla mnie brak konsekwencji.