Samsung przygotowuje czasami specjalne wersje swoich urządzeń skierowane do konkretnej grupy osób. Było tak w przypadku 7-calowego tabletu Galaxy Tab 2 Student Edition, gdzie w zestawie obok urządzenia mogliśmy znaleźć klawiaturę ze stacją dokującą i adapter USB umożliwiający podłączenie myszki czy pamięci przenośnej. Niedawno została zaprezentowana kolejna generacja tabletów i tym razem edycja specjalna skierowana jest do dzieci.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids o oznaczeniu SM-T2105 to wersja tabletu, która została przygotowana z myślą o najmłodszych. Pod względem parametrów niczym nie różni się od wariantu standardowego. Mamy zatem 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM i baterię o pojemności 4000 mAh, która powinna starczyć na kilka godzin ciągłej pracy. Specjalna edycja tabletu od tej standardowej różni się innym kolorem obudowy, dodatkową ochronną nakładką i lekko zmienionym oprogramowaniem.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy Tab 3 Kids [źródło: SamMobile]

Tablet ma wejść do sprzedaży w kilku różnych kolorach (na powyższym zdjęciu wariant żółty) i ze specjalnym, prawdopodobnie gumowym etui, które będzie chronić tablet podczas przypadkowych upadków. Zmiany dosięgną także części software’owej, gdzie znajdziemy aplikacje i treści edukacyjno-rozrywkowe, które powinny zaciekawić malucha na kilka godzin i dać odetchnąć rodzicom.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids początkowo ma zadebiutować w Korei Południowej i jak na razie nie ma informacji czy pojawi się w innych państwach. Uważacie, że taka wersja tabletu powinna być dostępna w sklepach w naszym kraju?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Wersja tabletu Galaxy Tab 3 7.0 specjalne przygotowana dla dzieci”

  • B.
    26 sierpnia 2013 at 17:12

    Zapewne cena nie będzie niższa od wersji standardowej.
    Widząc screeny powyżej uważam, że u nas, by się to nie przyjęło, tj. wg przedstawionych obrazków tablet będzie dla dzieci 6-8 lat – po co takim maluchom 2-rdzeniowy procesor i 1 GB RAM? Do takich aplikacji są 3x tańsze tablety jak np. Overmax.