Każda kolejna wersja mobilnego systemu od Google ma swój numer, ale ma także nazwę, która ściśle związna jest z jakimś słodkim przysmakiem. Mało tego, zasada była taka, by każda następca nazwa wersji zaczynała się od kolejnej litery alfabetu. Do tej pory dotarliśmy do litery J i wersji Jelly Bean. Ku zaskoczeniu, przyszła odsłona systemu Google nie będzie nazywać się Key Lime Pie na co wskazywały doychczasowe doniesienia, a KitKat.

Tak, dobrze Wam się kojarzy. Nazwa najnowszej wersji Androida pochodzi od popularnego batonika KitKat firmy Nestle, co z resztą potwierdza sam Sundar Pichai, wiceprezes Google, który nadzoruje prace nad Androidem, Chrome i aplikacjami Google.

Android 4.4 KitKat [źródło: Google]
Android 4.4 KitKat [źródło: Google]

Android 4.4 KitKat (jakoś się nie mogę przyzwyczaić do tej nazwy) został zapowiedziany i to w sumie tyle. Nie wiadomo nic na temat daty jego premiery czy zmian jakie wprowadza (jakiś znaczących nie ma się co spodziewać), ale jak podaje Google na oficjalnej stronie systemu, KitKat ma dostarczyć niesamowitych wrażeń każdemu użytkownikowi. Co się kryje za tą informacją? Z pewnością przekonamy się już niebawem.

Dowiadujemy się również, że na świecie jest już ponad miliard aktywnych urządzeń z Androidem, co jest niewątpliwie wielkim sukcesem Google. Nowa odsłona systemu z zielo… z brązowym robocikiem ma zostać przystosowana pod nowe urządzenia, które w przyszłości pojawią się na rynku. Będą to nie tylko smartfony i tablety, ale także inteligentne zegarki, konsole do gier i inne elektroniczne gadżety. Czy to kolejny krok w stronę wyeliminowania fragmentacji i ujednolicenia sprzętu pod jednym systemem? Na to wygląda.

Android 4.4 KitKat [źródło: GSMArena]
Android 4.4 KitKat [źródło: GSMArena]

Na koniec możecie zajrzeć na oficjalną stronę, gdzie znajdziecie zajawkę o nowym Androidzie i mile dla oka oprawioną historię wszystkich wersji systemu Google. Jak Wam się podoba nazwa KitKat? Czy to dobry wybór? Na Snickersa jeszcze trochę poczekamy 😉

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Poznajcie Android 4.4 KitKat, kolejną wersję systemu od Google”