Koniec albo początek roku to zawsze czas różnego rodzaju podsumowań. Na początku ubiegłego roku pojawił się tekst, w którym zebrałem najczęściej odwiedzane artykuły w 2020 roku. Było ich pięć i nie brakowało pozycji, które zaskakiwały, tak jak np. ten z mobilną zmywarką. Zupełnie inaczej było w 2021 roku. Co najchętniej czytaliście na Galaktycznym? Jakie są najpopularniejsze artykuły?

#1. Poradnik: Domowa sieć internetowa. Jak ją zrobić, ile kosztuje i dlaczego warto ją mieć?

Wcale nie jestem tym zaskoczony. Nie skromnie napiszę, że zarówno cała domowa sieć jak i sam poradnik wyszły całkiem dobrze. Oczywiście sieć działa bez problemu do dziś, podobnie jak to, że artykuł z poradnikiem jest niemal codziennie odwiedzany przez zainteresowanych. Z perspektywy czasu dodałbym tylko jedną zmianę. Poprowadziłbym dodatkowy przewód koncentryczny ze skrzynki teletechnicznej do szafy rack. Byłaby opcja podłączenia routera bezpośrednio w szafie.

https://2po2.pl/2020/05/16/siec-internetowa-w-domu-jak-zrobic-poradnik/

#2. Yanosik bez pływających powiadomień na Xiaomi? Jest na to rozwiązanie

No dobra, może jest jedno zaskoczenie i jest nim ten wpis. Pojawił się w 2017 roku, a nadal go czytacie. Dawno nie używałem smartfonów Xiaomi, ale sądząc właśnie po tym, że akurat ten poradnik jest na drugim miejscu, problem nadal może występować. Albo inaczej, jest jeszcze sporo osób, które korzystają ze starszych smartfonów Xiaomi. Krótko mówiąc, problem był/jest związany z ubijaniem aplikacji w tle przez co nie działają tak jak powinny. Jak tylko będę miał pod ręką jakiś nowszy smartfon Xiaomi to sprawdzę jak to wygląda obecnie.

#3. Jak dodać gadżety pulpitu w Windows 10?

Widać, że tęsknota za gadżetami pulpitu nadal jest duża wśród użytkowników. Ja korzystałem z nich namiętnie w Windowsie 7, potem zainstalowałem w Windows 10, ale od czasu, gdy przesiadłem się na Jedenastkę nie są mi już potrzebne. Wszystko przez to, że w najnowszym systemie Microsoftu ponownie wprowadzili widgety, ale w nieco nowszej, odmienionej formie – na wysuwanej zakładce z lewej strony ekranu. Wiem jednak, że z Windows 11 korzysta garstka osób i nadal szalenie popularny jest poprzedni system. Tak samo jak wspomniane gadżety. Stąd też pewnie masa zapytań o nie w wyszukiwarce.

#4. Jeżeli cenisz sobie prywatność zamień Messengera na Signala

To jedyny artykuł z TOP 5 w 2020 roku, który pojawił się też w tym zestawieniu. Czemu akurat tak? Obstawiam, że użytkownicy nadal szukają bezpieczniejszego sposobu na komunikację ze znajomymi niż np. taki facebookowy Messenger. Z szyfrowaniem end-to-end wiadomości, bez inwigilacji i takich tam. A, że świadomość użytkowników rośnie i popularność Signala nadal się zwiększa, mamy taki, a nie inny rezultat. Szukamy alternatywy dla Messengera, a jedną z nich jest właśnie Signal.

#5. Gry na Nintendo Switch w eShop. Jak kupować je najtaniej?

Fakt, poradnik z 2018 roku, ale akurat w tej kwestii nic się za bardzo nie zmieniło. Nadal sposób na tańsze kupowanie gier na Nintendo Switch działa i jest aktualny. W wielu przypadkach wystarczy zmienić region na koncie Nintendo i można tę samą grę kupić taniej. Regionalizacja to zło, bo różnice w cenie często są spore i można trafić gry nawet o połowę tańsze. Są też takie gry, które kupimy tylko w konkretnym regionie. Zatem, jeśli macie jakiegokolwiek Switcha i chcecie „włączyć tanie kupowanie”, to sprawdźcie poniższy poradnik. I też ten, który dotyczy kupowania gier w amerykańskim Nintendo eShop.

I na koniec, dajcie znać, który artykuł z powyższych jest dla was najciekawszy. Albo najbardziej przydatny. A może trafiliście na jakiś nie wiedząc, że jest jednym z popularniejszych na Galaktycznym?

Could not load the poll.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *