Na targach IFA 2013, które trwają w Berlinie, Samsung zaprezentował swój pierwszy inteligentny zegarek o nazwie Galaxy Gear. To nowość w ofercie tego producenta i muszę przyznać, że całkiem udana (co z resztą dzisiaj dokładnie przetestuję). Obecnie smartwatch Samsunga działa wyłącznie z najnowszym tabletofonem – Galaxy Note 3, ale już w październiku ma go wspierać także Galaxy S III, Galaxy S 4 i prawdopodobnie Note II. A co z „nie-samsungowymi” urządzeniami?

Samsung Galaxy Gear to pierwszy smartwatch Samsunga, w którym znajdziemy 1,63-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, 512 MB pamięci RAM, 4 GB przestrzeni wewntrznej na dane, aparat o matrycy 1,9 Mpix z Auto Focusem i Bluetooth 4.0 LE służący do połączenia ze smartfonem. Zegarek sprawia bardzo pozytywne pierwsze wrażenie i na pewno na targach przyjrzymy się mu jeszcze bliżej.

samsung-galaxy-gear-ifa-2013
Samsung Galaxy Gear [źródło: 2po2.pl]

Jak się okazuje, Samsung Galaxy Gear może w przyszłości pracować ze smartfonami, które nie mają w nazwie „Galaxy”, ale jest jeden warunek. Obecnie główną przeszkodą jest system Android 4.3 Jelly Bean, a raczej jego brak w większości urządzeń na rynku. Dopiero ta wersja systemu obsługuje technologię Bluetooth Low Enegry, za pomocą której Gear łączy się ze smartfonem, przy okazji oszczędzając energię. Dopóki zatem producenci nie wypuszczą aktualizacji do najnowszej wersji systemu dla swoich urządzeń, Samsung niewiele może zrobić w tej sprawie.

„Right now the specific APIs and functionality are tied to the Galaxy Note 3. For obvious reasons we are looking for additional devices to support it,” Bidan said. “We will announce those when they come, but right now it is Galaxy Note 3 specific.”

Galaxy Gear już w przyszłym miesiącu może współpracować z Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II, ale nie wykluczone, że kompatybilnych urządzeń będzie więcej. Wystarczy tylko najnowszy Jelly Bean i Bluetooth 4.0 LE, ale jak będzie naprawdę, przekonamy się już wkrótce.

źródło: ReadWrite

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *