Galaxy Note 3, najnowszy tabletofon Samsunga będzie oficjalnie dostępny w trzech kolorach – białym, różowym i czarnym. Jest to wyjątkowa sytuacja, bo do tej pory większość topowych urządzeń Samsunga była prezentowna w dwóch wariantach kolorystycznych – zazwyczaj w wersji jasnej i ciemniej. Wydawać by się mogło, że wersje poza kolorem obudowy niczym się od siebie nie różnią. Są jednak takie szczegóły, które pozwoliły mi wybrać tą, która według mnie prezentuje się najlepiej.
Wiadomo, wygląd to rzecz gustu, a żelazna zasada mówi, że o gustach się nie dyskutuje. Przykładowo kupując etui do telefonu wybierzemy je w takim kolorze, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Podobnie jest z też z telefonem, choć co prawda ilość dostępnych kolorów jest znacznie mniejsza niż ta w przypadku akcesoriów. Ja gust mam chyba zmienny, ale staram się zwracać uwagę na to, jak kolor wpływa na całokształt urządzenia. Gdy na świat przyszedł Galaxy S III zakochałem się w jego białej wersji, ale już w przypadku Galaxy Note II wybrałem wersję szarą. Nowy Note dostępny jest w trzech kolorach i muszę stwierdzić, że ponownie wybieram wariant ciemny – Jet Black. Dlaczego?
[nggallery id=125]
Galaxy Note 3 w wersji białej i różowej są do siebie bardzo podobne. Głównie mam tutaj na myśli teksturę na przednim panelu, która składa się z czegoś w rodzaju połączonych ze sobą rombów i trójkątów, mieni się pod światłem i wygląda bardzo podobnie jak w Galaxy S 4. W wariancie czarnym takiego „efektu” nie ma. Tekstura przypomina szczotkowane, błyszczące aluminium i jest niemalże identyczna jak w Galaxy Note II z tą różnicą, że jest trochę ciemniejsza.
W każdej wersji ramka okalająca ekran jest w kolorze czarnym, co w przypadku ciemnego wariantu nie rzuca się tak bardzo w oczy i sprawia wrażenie, że ekran jest wizualnie jeszcze większy. Największe zmiany są jednak widoczne z tyłu urządzenia. Mimo tego, że we wszystkich wersjach klapka zakrywająca baterię jest wykonana z tego samego tworzywa (tworzywo sztuczne imitujące skórę), ta w wersji czarnej znacznie lepiej się prezentuje i co dziwne, jest milsza w dotyku i lepiej leży w dłoni.
Zmianom został poddany także rysik S-Pen. Jak to już bywa w serii Galaxy Note, stylus dostosowany jest do ogólnego wyglądu tabletofonu, dlatego też w wersji czarnej, również rysik jest czarny. Mimo tego, że jest gorzej wykonany niż ten w Galaxy Note II, czarny kolor w połączeniu ze srebrnym wykończeniem nadaje mu większego uroku. Wspomnę także, że przycisk na rysiku jest w kolorze szarym, ale to raczej mało istotny szczegół.
[nggallery id=126]
Według mnie, połączenie ciemniej, „szczotkowanej” tekstury na przodzie, czarnej, gustownej klapki z tyłu, która najlepiej imituje prawdziwą skórę i srebrnej ramki przebiegającej wokół całego urządzenia (choć mogła być matowa jak w S 4) sprawia bardzo dobre wrażenie, nadając tej wersji Galaxy Note 3 bardziej profesjonalnego i biznesowego wyglądu. Tak jak wspomniałem na początku, każdy wybierze taką wersję jaka najbardziej przypadnie mu do gustu, ale w moim przypadku z pewnością będzie to opcja Jet Black.
2 replies on “Samsung Galaxy Note 3 – najlepszy w kolorze czarnym (wideo)”
Też będę brał wersje Jet Black. Z daleka wygląda ona jak telefon podobny do sgs2 i note1
Tylko czarny!