Ulepszony wariant Galaxy S 4 z obsługą LTE-Advanced został oficjalnie potwierdzony już przeszło dwa miesiące temu, ale miało to miejsce w Korei Południowej. Pisaliśmy też, że pojawi się wersja międzynarodowa tego modelu, ale jak dotąd te doniesienia nie zostały potwierdzone. Wygląda jednak na to, że Galaxy S 4 LTE-A jest coraz bliżej Europy, bo podobno został przyłapany na tegorocznych targach IFA 2013 w Berlinie.

Samsung Galaxy S 4 LTE-A [źródło: ruliweb]
Samsung Galaxy S 4 LTE-A [źródło: ruliweb]

Pod oznaczeniem GT-I9506 kryje się Samsung Galaxy S 4 z obsługą standardu LTE-Advanced. Oprócz wsparcia dla super-szybkiego Internetu LTE smartfon posiada najwydajniejszy procesor obecnie dostępny na rynku – Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu dochodzącym do 2,3 GHz. W porównaniu zatem do wariantu z układem Snapdragon 600 powszechnie dostępnego w naszym kraju czy wersji z Exynosem, smartfon będzie nie tylko umożliwiał szybszy transfer danych, ale też będzie zapewniał o wiele wyższą wydajność.

Wydajność i specyfikacja zostały z resztą potwierdzone przez testy w dwóch benchmarkach – najnowszym AnTuTu i GFXBench, gdzie smartfon osiągnął jedne z najwyższych wyników jakie są możliwe do zdobycia. W AnTuTu 4.0 Galaxy S 4 LTE-A uzyskał 33530 punktów, rezultat podobny do tego z Galaxy Note 3, a w GFXBench przebił o kilka fps’ów i około 200 klatek najnowszego flagowca G2 od LG.

Galaxy S4 LTE-A w AnTuTu [źródło: SamMobile]
Galaxy S4 LTE-A w AnTuTu [źródło: SamMobile]
Galaxy S4 LTE-A w GFXBench [źródło: SamMobile]
Galaxy S4 LTE-A w GFXBench [źródło: SamMobile]

Biorąc pod uwagę specyfikację Galaxy S 4 LTE-A główna zmiana dotyczy układu, gdzie jak już zapewne wiecie zastosowano 4-rdzeniowego „potwora” Snapdragon 800 od firmy Qualcomm, który dodatkowo jest wyposażony w procesor Adreno 330 o taktowaniu 450 MHz. W smartfonie znajdziemy też 2 GB pamięci RAM, 5-calowy ekran Super AMOLED FullHD i aparat o matrycy 13 megapikseli. Smartfon pracuje w oparciu o Androida 4.2.2, ale nie wykluczone, że gdy wejdzie do sprzedaży będzie miał już nowszą wersję z numerem 4.3 Jelly Bean, bo właśnie ta wersja ma trafić do „Czwórki” w formie aktualizacji już w przyszłym miesiącu.

Nie ma jeszcze potwierdzonej informacji na temat premiery wersji LTE-A w Europie, ale chodzą słuchy, że ma pojawić się w Niemczech już w ciągu najbliższych tygodni. Ktoś zainteresowany taką wersją Galaxy S 4?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *