Na targach elektroniki użytkowej IFA 2013, które na początku września odbyły się w Berlinie, Samsung obok trzech kluczowych urządzeń mobilnych (Galaxy Note 3, Galaxy Gear i Galaxy Note 10.1 2014 Edition) zaprezentował sporo innych, ciekawych rozwiązań. Wśród nich był między innymi 7-calowy Samsung Galaxy Tab 3 Kids, zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych tym tabletem, bo wspomniany model pojawił się w przedsprzedaży w Polsce.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 posiada 2-rdzeniowy procesor Marvell Armada o taktowaniu 1,2 GHz, który jest wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Jak sama nazwa wskazuje, tablet ma 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, który dodatkowo charakteryzuje się 10 punktami dotyku. Do zdjęć i filmów możemy wykorzystać aparat o matrycy 3 milionów pikseli, a wewnętrzną, 8-gigabajtową pamięć rozszerzymy za pomocą kart microSD do 32 GB. To wszystko składa się na bardzo lekki (302 g), smukły (10 mm grubości) i idealny do multimediów produkt.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Tab 3 Kids [źródło: Samsung]

To wszystko o czym wspomniałem powyżej znajduje się w Galaxy Tab 3 7.0 z dopiskiem Kids, ale dodatkowo tablet posiada wzmocnioną obudowę i specjalnie przystosowane oprogramowanie. Obudowa tabletu jest w kolorze żółtym i została wyposażona w gumową osłonę, która zakrywa cały tył i krawędzie urządzenia, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas używania (szczególnie podczas niespodziewanych upadków). W systemie jest zaszyta funkcja Time Manager, która pozwala określić czas używania tabletu, a dzięki kontroli rodzicielskiej rodzić może zarządzań aplikacjami i zablokować te, z którym nie powinno korzystać dziecko.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids (SM-T2105GYAXEO) trafił do pierwszych ofert przedsprzedażowych w Polsce, a jego cena została ustalona na poziomie 899 złotych. Wysyłka zarezerwowanych tabletów odbędzie się nie wcześniej niż 18. listopada.

źródło: Sferis

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *