SideSync umożliwa połączenie komputera przenośnego z urządzeniem mobilnym jak smartfon czy tablet, co sprawia, że ich obsługa jest bardziej intuicyjna i wygodna. Usługa zadebiutowała w połowie bieżącego roku razem z nową serią komputerów Samsung ATIV BOOK i działa z wybranymi urządzeniami Galaxy. No właśnie, sprawdźmy jakie urządzenia są obsługiwane.

SideSync działa w dwóch trybach – Udostępnianie myszki/klawiatury i Udostępnianie ekranu telefonu oraz umożliwia połączenie urządzeń na dwa sposoby – przewodowo przez kabel USB lub bezprzewodowo z wykorzystaniem sieci WiFi. Aplikacja ma spore możliwości, a do tych najważniejszych zalicza się tworzenie kopii zapasowej danych z telefonu na komputer, udostępnianie wspólnego schowka, za pomocą którego użytkownik może kopiować wybrany tekst między komputerem a telefonem, przenosić różnego rodzaju pliki metodą „przeciągnij i upuść” czy „rysować” na ekranie telefonu za pomocą myszki. Więcej informacji o usłudze SideSync możecie znaleźć w naszym wpisie lub na poniższym filmie.

Aplikacja jest fabrycznie instalowana na wszystkich urządzeniach z rodziny ATIV i ma na celu połączenie ich z wybranymi smartfonami i tabletami Galaxy. Pewnie zastanawiacie się jakie urządzenia są kompatybilne z usługą SideSync? Teraz już dokładnie wiemy, bo pełna lista obsługiwanych urządzeń została podana w oficjalnym komunikacie firmy Samsung.

Smartfony:

Galaxy Note 3, Galaxy Note II, Galaxy Note, Galaxy S II, Galaxy S II LTE, Galaxy S II Plus, Galaxy S III, Galaxy S III mini, Galaxy S 4, Galaxy S 4 Active, Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2, Galaxy Ace 3, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core, Galaxy Young, Galaxy Trend, Galaxy Express, Galaxy Grand, Galaxy S Duos, Galaxy Beam

Tablety:

Galaxy Tab 3 8.0 WiFi, Galaxy Tab 3 10.1 (LTE i WiFi), Galaxy Note 8.0 (WiFi, LTE), Galaxy Tab 2 (WiFi, 3G), Galaxy Tab 2 10.1 (WiFi, 3G), Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9 LTE, Galaxy Tab 8.9

Inne urządzenia:

Galaxy Camera

Urządzeń jest naprawdę sporo, ale zastanawia mnie fakt, dlaczego wśród smartfonów nie ma chociażby Galaxy S 4 mini, a w tabletach najnowszego Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Możliwe, że lista zawiera błąd, ale dla pewności w najbliższym czasie sprawdzę kompatybilność obydwu urządzeń z usługą SideSync. Jak tylko mi się to uda, wpis dostanie aktualizację. A Wy używacie SideSync na swoim urządzeniu?

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 replies on “Które urządzenia Galaxy są kompatybilne z usługą SideSync?”

 • Nieznany7
  18 listopada 2013 at 19:29

  A co jeśli nie ma się laptopa ATIV?
  Ja mam laptopa Samsunga (NP550P5C) i jak mogę skorzystać z tej funkcji ? Dodam że mam system Windows 8

  • ReSaQ
   18 listopada 2013 at 19:31

   Nie mam laptopa Samsung.. Mam windows 7 ale mogę zmienić na win 8 to czy też mogę skorzystać?

  • Krzysztof Nawrot
   18 listopada 2013 at 19:35

   Oficjalnie aplikacja SideSync działa z ATIV’ami. Za pomocą SW Update „można” wyciągnąć” plik instalacyjny, ale to tak nawiasem mówiąc 😛 Możesz jeszcze włączyć SW Update i sprawdzić dostępność aktualizacji, może pojawi się SideSync (w co wątpię, bo jak wspomniałem oficjalne info mówi, że SideSync jest tylko dla ATIV).

   • Nieznany7
    18 listopada 2013 at 20:03

    Fajnie , zakupiłem laptop miesiąc temu i widocznie jest to za stary model dla tej aplikacji.. śmieszne. Może można skądś pobrać SideSync na komputer ? W Samsung Apps jest instalka na Android to na Windowsa może też się coś znajdzie

    • Krzysztof Nawrot
     18 listopada 2013 at 20:20

     Dowiem się i dam znać 😉

     • Nieznany7
      18 listopada 2013 at 21:19

      Dziękuję 😉

 • ReSaQ
  18 listopada 2013 at 21:04

  Wyciągnął by ktoś dla mnie plik instalacyjny? 😀

 • el
  14 marca 2014 at 12:46

  na galaxy note 10.1 2014 edition nie działa – do korzystania z side sync wymagane jest ściągnięcie apki, która w samsung apps wyświetla się jako „niedostępna dla tego modelu tabletu”. wtf?!

 • Bartolini
  5 maja 2014 at 22:42

  Witam. Na S3 da się zainstalować tylko wersję 2.cośtam, podczas gdy apka na windowsa (ja mam 8.1) mówi, żeby odpalić w telefonie „Side Sync 3.0”. Generalnie telefon z kompem się łączy… łączy…. łączy…. i nic.