Urządzenie oznaczone jako EI-GP20 to nic innego jak kontroler przygotowany przez firmę Samsung, który przekształca nasz smartfon w mobilną konsolę do gier. Zapewne wiele osób, które uwielbiają grać na swoich smartfonach od dłuższego czasu próbuje upolować ten gadżet, co wcale nie jest takie łatwe. Gamepad pojawił się na targach IFA 2013, potem w znikomej ilości trafił do sprzedaży, by potem zniknąć z półek sklepowych na kilka tygodni. Mamy jednak dobrą wiadomość – Gamepad EI-GP20 ponownie jest dostępny.

Samsung GamePad [źródło: Samsung]
Samsung GamePad [źródło: Samsung]

Sytuacja jaka ma miejsce z drugą generacją kontrolera od Samsunga jest bardzo dziwna i tak naprawdę trudno jednoznacznie stwierdzić, czy miał on już swoją premierę w naszym kraju. GamePad został zaprezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie jako dodatek do Samsunga Galaxy Note 3, a na początku listopada trafił do sklepów i co ciekawe, także w Polsce, o czym pisaliśmy tutaj. Niestety mnie nie udało się wtedy go zamówić (dzwoniłem praktycznie do wszystkich sklepów sfk i nigdzie go nie dostałem) i nie znam osoby, której się to udało. Teraz wątpię w to, czy w ogóle kontroler był dostępny w sprzedaży, czy być może był to błąd w gazetce promocyjnej.

Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: Alternate]
Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: Alternate]

Co by to nie było, zakupy trzeba było odłożyć od czasu, aż GamePad trafi do większej ilości sklepów. Teraz wygląda na to, że ten czas właśnie się zbliża, bo kontroler do gier od Samsunga jest ponownie dostępny w sprzedaży. GamePad pojawił się w ofercie sklepu Alternate i został wyceniony na 259 złotych, co nie jest ceną niską jak za tego typu akcesorium, ale taką, którą mogliśmy się spodziewać, po ofercie z początku listopada (wtedy GamePad kosztował 269 złotych). Co ciekawe, aktualna cena widnieje na stronie dopiero od niedawna, bo jeszcze kilka dni temu była o ponad 100 złotych wyższa (jak dobrze pamiętam 389 złotych). Cena dostawy wynosi 49 złotych, więc bardzo możliwe, że wysyłka jest realizowana zza granicy.

Jesteście zainteresowani zakupem tego gadżetu? Zamawiacie teraz czy czekacie aż GamePad pojawi się w innych sklepach? Ja z wielką ochotą przetestuję ten kontroler, ale jeszcze wstrzymam się z zamówieniem, bo czekam na potwierdzenie kilku informacji, głównie na temat wysyłki.

źródło: Alternate

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Samsung GamePad EI-GP20 (kontroler do gier) w sprzedaży… ponownie”

 • Diabeł
  24 grudnia 2013 at 16:08

  Wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia całej redakcji,,GALAKTYCZNY”,a szczególnie Krzysztofowi i Bartoszowi,aby te święta były również galaktyczne dla Was i wszystkim czytajacym ten portal.

  • Krzysztof Nawrot
   24 grudnia 2013 at 17:03

   Serdeczne dzięki! Ja też życzę Galaktycznych Świąt, wiele radości, wspaniałych prezentów i udanego Sylwestra!

  • Bartosz Hadrich
   24 grudnia 2013 at 17:14

   Ja również serdecznie dziękuję! I życzę wesołych Galaktycznych Świąt 🙂