SIM-lock (potocznie simlock i tej nazwy będziemy się trzymać) jest programową blokadą telefonu przed używaniem kart SIM nie zatwierdzonych przez operatora lub producenta. Na szczęście większość polskich operatorów zrezygnowało już z tego rozwiązania, oprócz Orange, która nadal dołącza tą blokadę do niektórych urządzeń. W dzisiejszym Galaktycznym Poradniku postaram się Wam wytłumaczyć sposoby pozbycia się tej blokady.

galaktyczny-poradnik-8

Permanentne usuwanie simlocka za pomocą kodu

Głównym i najbardziej skutecznym sposobem pozbycia się blokady simlock jest udanie się do operatora i skorzystanie z odpłatnej usługi usuwania blokady. Cena jest zależna od modelu telefonu, ale zazwyczaj oscyluje w okolicy 100 złotych. Oczywiście równie dobrze można się udać do dowolnego komisu czy serwisu, gdzie również powinni usunąć simlocka w podobnej cenie. W obydwu przypadkach jest wykorzystywany krótki, unikatowy kod, który zostaje wpisany do urządzenia, co skutkuje odblokowaniem telefonu.

Jeżeli jednak nie chcemy ruszać się w domu i posiadamy kartę kredytową/internetową z wystarczającymi środkami, możemy udać się na jedną ze stron oferujących kody odblokowujące i zakupić takowy, podając numer IMEI swojego urządzenia. W tym wypadku ceny, podobnie jak wyżej wahają się w okolicy 100 złotych. Poniżej przedstawiam Wam listę najpopularniejszych tego typu stron, z czego najbardziej mogę polecić tą pierwszą – SamMobile Unlock Service.

Usuwanie simlocka programowo (istnieje możliwość powrotu blokady)

Jeśli nie chcemy wydawać nie małych pieniędzy za odblokowanie telefonu, istnieje możliwość programowego odblokowania telefonu za pomocą specjalnej aplikacji. W tym przypadku wymagany jest dostęp do praw administratora (root), a sam sposób nie gwarantuje 100-procentowej skuteczności. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo powrotu blokady po aktualizacji urządzenia, szczególnie w tych nowszych jak Samsung Galaxy S 4.

Używasz tej aplikacji na własną odpowiedzialność. Ani blog 2po2.pl, twórcy tych modyfikacji ani producent urządzenia nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzone w skutek jej użytkowania.

[nggallery id=167]

Mowa tutaj o GalaxSim Unlock, aplikacji banalnie prostej w obsłudze  i pozwalającej szybko i skutecznie usunąć blokadę simlock z telefonu. Aplikację można za darmo pobrać z Google Play i zainstalować na swoim telefonie, ale odblokowanie wiąże się z niewielką opłatą. GalaxySim Unlock działa z większością urządzeń Galaxy, a pełną i aktualną ich listę można znaleźć w opisie aplikacji w sklepie Play. Aplikacja ma bardzo wysoką ocenę – 4,5 na 5 gwiazdek i jak wynika z licznych opinii użytkowników, działa prawidłowo.

google-play-pobierz

I tak dotarliśmy do końca ósmego Galaktycznego Poradnika, który ze względu na poruszone kwestie do najdłuższych nie należy. Mamy nadzieje, że powyższe informacje Wam się przydadzą i wykorzystacie je w praktyce. Zapraszamy do zadawania pytań, na które z pewnością odpowiemy, w komentarzach poniżej lub na naszym forum.

Jeśli macie jakieś propozycje na temat przyszłych wpisów z serii Galaktyczny Poradnik to koniecznie dajcie nam znać. Z pewnością weźmiemy wszystkie Wasze propozycje pod uwagę. A już niebawem będziecie mogli zapoznać się z dziewiątym Galaktycznym Poradnikiem, w którym znajdziecie opis poszczególnym aplikacji Samsunga, które są instalowane fabrycznie w urządzeniach Galaxy (według prośby użytkownika esuba94).

Poprzednie poradniki możecie zobaczyć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Galaktyczny Poradnik #8: Usuwanie simlocka z urządzeń Galaxy”

 • tarnos10
  8 stycznia 2014 at 16:32

  Witam, dziś dostałem informację z Orange że sim lock jest założony nie tylko na sieć Orange. Do telefonu nie mogę włożyć także karty orange np z UK. Skrajny debilizm. Usunięcie locka w salonie 77 złotych

  • Bartosz Hadrich
   16 stycznia 2014 at 16:43

   Dlatego najlepiej kupować telefony na wolnym rynku 😉

 • prawnik
  7 grudnia 2014 at 12:59

  Informuje, ze dnie z polskim prawem, na zadanie wlasciciela telefonu simlock musi byc usuniety gratis przez operatora i to nie tylko po zakonczeniu umowy ale juz na drugi dzien po zakupie telefonu !!! Rozumiem, ze artykul jest stary, ale jesli istnieje w sieci to nalezy go uaktualnic, by nie zasmiecac neta

  • 7 grudnia 2014 at 13:55

   Od kiedy to obowiązuje? Możesz podać ustawę/rozporządzenie lub zmianę, która to reguluje?

  • Piotr Wicherski
   8 grudnia 2014 at 23:26

   Niestety tak nie jest 🙁