Zapewne osoby, które posiadają smartfon z rodziny Galaxy i używają go często jako zamennik mobilnej konsoli do gier, już od dłuższego czasu rozglądają się na GamePad’em od firmy Samsung. Mimo tego, że gadżet pojawił się w Polsce już w listopadzie, dopiero początek 2014 roku można uznać za jego oficjalną premierę w sklepach. Ja już kontroler zamówiłem i w tym wpisie napiszę, gdzie to można zrobić, za ile i jak wygląda sprawa dostawy.

Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: Samsung]
Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: Samsung]

Jeśli ktoś planuje zakup tego gadżetu, to na pewno zdaje sobie sprawę do czego służy i jakie daje możliwości. Samsung GamePad o oznaczeniu EI-GP20 to druga generacja specjalnego kontrolera (pierwsza została zaprezentowana razem z Galaxy S 4 i chyba do tej pory nie trafiła do sprzedaży), który potrafi zmienić nasz smartfon z Androidem w przenośną konsolę do gier. Urządzenie posiada specjalny uchwyt, gdzie umieszczamy smartfon i komplet przycisków, które możemy spotkać w większości kontrolerów do konsol czy pecetów. GamePad łączy się ze smartfonem przez Bluetooth, więc może też działać na odległość, gdy podłączymy smartfon do telewizora czy monitora.

Widać, że GamePad EI-GP20 dopiero teraz wkracza do sprzedaży w naszym kraju i na chwilę obecną jest dostępny tylko w dwóch sklepach – Alternate i Redcoon (jeśli trafiliście na inną ofertę, dajcie znać). Z racji niższej ceny i pojawienia się oferty wcześniej, wybrałem tą z pierwszego sklepu.

Samsung GamePad EI-GP20 w Alternate.pl
Samsung GamePad EI-GP20 w Redcoon.pl

GamePad w Alternate został wyceniony na 259 złotych, co jest ceną zbliżoną do ofert z zagranicznych sklepów. Przykładowo gadżet w niemieckim i brytyjskim Alternate kosztuje odpowiednio 59,90 euro i 51,90 funtów, co w przeliczeniu daje podobną kwotę co u nas. Koszt dostawy jak na nasze realia jest dosyć wysoki i wynosi 49 złotych (w przypadku przedpłaty na konto), ale trzeba zaznaczyć, że paczki są wysyłane z magazynu firmy, który znajduje się w Niemczech. Jednak na przesyłkę nie trzeba długo czekać, bo są one wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS, a czas dostawy wynosi od 2 do 4 dni roboczych. Koszt wysyłki wzrasta o dodatkowe 39 złotych, jeśli zdecydujemy się na przesyłkę za zaliczeniem pocztowym.

Samsung GamePad EI-GP20 w Alternate [źródło: Alternate]
Samsung GamePad EI-GP20 w Alternate [źródło: Alternate]

GamePad zamówiłem wczoraj i mam nadzieję, że zgodnie z informacją na stronie otrzymam go na początku przyszłego tygodnia. Oczywiście jak tylko zostanie do mnie dostarczony poinformuję Was o tym na Facebooku. Możecie też liczyć na unboxing, pierwsze wrażenia i obszerną recenzję, ale wszystko w swoim czasie.

Aktualizacja 03.01.2014 r., 23:40

W ofercie sklepu Redcoon pojawiła się informacja, że przy zakupie GamePad’a EI-GP20 nie będziemy musieli pokrywać kosztów wysyłki. Brakuje jednak informacji o formie i czasie dostawy, ale prawdopodobnie wysyłka jest realizowana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 replies on “Samsung GamePad EI-GP20 w Polsce – gdzie kupić, za ile i co z wysyłką? (akt.)”

 • esuba94
  2 stycznia 2014 at 19:41

  Czekam na twoja recenzje/wrażenia i kupuje.

 • Obmab
  3 stycznia 2014 at 22:20

  ja juz mam i gram jest swietny ale brak ladowarki kupiony w Alternate

  nie wiem jaka ladowarka jest do niego odpowiednia…

  • Krzysztof Nawrot
   3 stycznia 2014 at 23:11

   U mnie będzie we wtorek, bo dostałem maila, że dzisiaj wysłali.

   • obmab
    3 stycznia 2014 at 23:40

    No właśnie ale jest problem z ładowarką, bo ma napisane 3,7 V ale nie sposób wyszukać ładowarki.

    bo wszystko ma 5,0V

    • Krzysztof Nawrot
     3 stycznia 2014 at 23:56

     No tak, a ta od Note 3 nawet 5,3 V. Sprawdzę jak to będzie u mnie i dam znać koło wtorku.

     • esuba94
      4 stycznia 2014 at 02:53

      Wszystkie akcesoria samsunga słuchawki/gear mają łądowarki 4.75 500mA do ładowania i jest dobrze.

 • Natalia
  31 lipca 2014 at 09:41

  Ja kupiłam i w ogóle go nie używam mogę sprzedać za 160zł jeżeli jest ktoś zainteresowany.