Zapotrzebowanie na niskobudżetowe tablety jest coraz większe, bo sporo osób potrzebuje urządzenia podstawowego, na którym będzie można od czasu do czasu przejrzeć strony internetowe, pokazać zdjęcia znajomym czy połączyć się z rodziną przez Skype’a. Samsung chce dogodzić wszystkim klientom, dlatego też w ofercie firmy znajdziemy smartfony i tablety z różnych półek cenowych. Na CES 2014 poznaliśmy cztery nowe tablety z tej górnej granicy (ceny zaczynają się od 1599 złotych), ale producent nie zapomniał też o tym dolnym segmencie. Przykładem jest Samsung Galaxy Tab 3 Lite, którzy niespodziewanie trafił do sprzedaży. 

Do tej pory najtańszym tabletem koreańskiego producenta był 7-calowy Galaxy Tab 3 bez modułu 3G, którego obecnie można kupić za niecałe 600 złotych. Od kilku tygodni w sieci pojawiały się informacje o jeszcze tańszym przedstawicielu z dopiskiem Lite, który miałby zasilić 3. generację tabletów Samsunga i tym samym stać się najtańszym tabletem w ofercie Samsunga. Oficjalnej premiery Galaxy Tab 3 Lite jeszcze się nie doczekaliśmy, ale jak się okazuje można go już zamówić w jednym z polskim sklepów.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Tab 3 Lite [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy Tab 3 Lite przedpremierowo trafił do oferty X-Kom’u i został wyceniony na 499 złotych. Tablet pracuje pod kontrolą dwurdzeniowej jednostki Marvell PXA986 o taktowaniu 1,2 GHz, wspomaganej przez 1 GB pamięci operacyjnej, ma 8 GB pamięci wewnętrznej (niecałe 5 GB dostępne dla użytkownika) i został wyposażony w komplet złączy – microUSB, mini jack 3,5 mm i czytnik kart pamięci oraz popularne standardy łączności  jak WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth czy moduł GPS. Obraz wyświetlany jest na 7-calowym ekranie o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, który rozpoznaje 10 punktów dotyku.

Co wpłynęło na 100-złotową różnicę między wersją Lite a modelem SM-T210? Tablet posiada mniejszą baterię o pojemności 3600 mAh, która w bogatszym modelu ma 4000 mAh. Zmienił się też aparat, gdzie zastosowano 2-megapikselową matrycę, zamiast 3 megapikseli jak w Galaxy Tab 3. Poza tym, tablet prawdopodobnie nigdy nie będzie dostępny w wariancie z modułem 3G. Wersja z 3G też będzie dostępna w sprzedaży, a jej cena to 799 złotych.

źródło: X-Kom przez tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *