Opakowanie
Samsung już od czasu premiery Galaxy S 4 przyzwyczaił nas do odmienionej linii pudełek, w których umieszcza swoje urządzenia. Jednolity kolor został zastąpiony drewnianą teksturą, a opakowanie wykonano z materiałów w całości pochodzących z recyklingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Dodatkowo wszystkie nadruki na pudełku nałożono atramentem na bazie soi, dzięki czemu całość nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Wierzchnia cześć pudełka zawiera tylko nazwę urządzenia, a wszystkie oznaczenia i najważniejsze dane techniczne znajdują się z tyłu. Dowiemy się z nich między innymi o tym, w jaki procesor czy aparat został wyposażony Galaxy Note 3 i czy obsługuje łączność LTE.
Ogólnie rzecz ujmując pudełko wygląda dobrze, ale na pierwszy rzut oka nie wskazuje, że wewnątrz znajduje się urządzenie najwyżej klasy. W mojej opinii znacznie lepiej prezentowało się czarne, matowe opakowanie od legendarnego smartfonu Galaxy S II, które było jedyne w swoim rodzaju. Wiem, że to tylko kawałek sprawnie uformowanego kartonu, ale też ma w jakimś stopniu wpływ na pierwsze wrażenie użytkownika. Z Galaxy Note 3 nie jest źle, ale mogło być lepiej.
Kupując smartfon Galaxy Note 3 obowiązkowo należy zerknąć na prawy bok opakowania, gdzie umieszczono informacje o wersji regionalnej urządzenia. W przypadku egzemplarzu zakupionego w Polsce czy innych krajach w Europie powinna tam znajdować się informacja, że jest to model europejski, co oznacza, że działa tylko z kartami SIM w standardzie micro, pochodzącymi od europejskich operatorów telefonii komórkowej.
Zawartość zestawu
Zazwyczaj pudełko jest dopasowane do wielkości urządzenia i tak też jest tym razem, bo po pozbyciu się góry widać, że Galaxy Note 3 wypełnia praktycznie całą przestrzeń. Pod smartfonem umieszczono pozostałe elementy i już na początku muszę przyznać, że zawartość zestawu jest bardzo bogata.
W środku znajdziemy adapter sieciowy i 1-metrowy przewód USB, który niezależnie od wersji kolorystycznej Galaxy Note 3 jest zawsze w kolorze białym. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że przewód jest w standardzie USB 3.0 SuperSpeed, a Galaxy Note 3 jest pierwszym smartfonem na świecie, który posiada złącze microUSB trzeciej generacji i w pełni obsługuje ten standard. Takie rozwiązanie sprawdzi się głównie podczas kopiowania plików, ale o tym dowiecie się w dalszej części.
W zestawie nie mogło oczywiście zabraknąć baterii, która w przypadku najnowszego tabletofonu Samsunga ma 3200 mAh pojemności i zestawu słuchawkowego HS-330 z kompletem silikonowych gumek w trzech różnych rozmiarach. Jest też oczywiście instrukcja obsługi, krótki poradnik opisujący najważniejsze funkcje i aplikacje znajdujące się w smartfonie, a także standardowa karta gwarancyjna. To jednak nie wszystko, bo w pudełku znajduje się to czego zabrakło w poprzedniej generacji Galaxy Note. Mam tutaj na myśli wkłady do rysika S-Pen (5 sztuk) i specjalne szczypce umożliwiające ich wymianę. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, bo końcówka rysika z biegiem czasu lubiła się zabrudzić, a szczególnie widoczne było to właśnie w przypadku Galaxy Note II, gdzie rysik miał białe zakończenie. Tutaj przy Galaxy Note 3 wkłady są czarne, co praktycznie całkowicie niweluje ten problem.
SPIS TREŚCI:
Galaxy Note 3 benchmark test
Galaxy Note 3 przykładowe zdjęcia
Galaxy Note 3 recenzja galaktyczny.pl
Galaxy Note 3 test w benchmarkach
Minusy Galaxy Note 3
Najbardziej funkcjonalny smartfon
Plusy Galaxy Note 3
Recenzja Samsung Galaxy Note 3
Samsung Galaxy Note 3 opinie
Samsung Galaxy Note 3 Przegląd
Samsung Galaxy Note 3 Recenzja
Samsung Galaxy Note 3 Szczegółowa recenzja
Samsung Galaxy Note 3 test
Samsung Galaxy Note 3 test baterii
Samsung Galaxy Note 3 test recenzja
Test Samsung Galaxy Note 3
22 replies on “Recenzja Samsung Galaxy Note 3 – najbardziej funkcjonalny smartfon po raz trzeci”
Dobre, mam N3 od samej premiery i dokładnie tak samo myślę jest zajebiście wszechstronny
Witam,
1. Gdzie znaleźć opcję oglądania obrazu z TV na telefonie za pomocą WatchON ?
Mam SGS IV i tam chyba nie ma…
2. Po co włączać wi-fi podczas nawigacji?
Dzięki z góry za odpowiedź 🙂
Super recenzja.
AD 2
dlatego, że WiFi skanuje mac adresy w okolicy routerów i ustala szybko twoją lokalizację. Jakoś tak 😉
Recenzja super, dzięki niej dowiedziałem się kilku nowych rzeczy mimo, że telefon mam od premiery. Moim zdaniem amelinium z boku jest super i w mojej ocenie wygląda bardzo elegancko :). Aparat faktycznie robi ładne zdjęcia ale tylko w przypadku w którym nie korzysta z tej inteligentnej stabilizacji i jest jasno (czyli tylko w dzień i na dworze). Niby jest jaśniej ale jakość zdjęcia przy użyciu tej opcji jest po prostu beznadziejna. Autor dobrze napisał, że zdjęcia robione generalnie w pomieszczeniach gdzie jest słabsze oświetlenie wygląda jak namalowane akwarelą. Moim zdaniem Note 1 w warunkach niedostatecznego oświetlenia robił lepsze zdjęcia. Piszę to z autopsji ponieważ zdjęcia te później „wywołuję”.
W mojej ocenie Note 1 miał wygodniejszy rysik i lepszy design niż Note 2. Note 3 przebija oba te telefony i wygląda rewelacyjnie, jest również wygodniejszy I wszystko działa sprawnie. Telefon bez dwóch zdań bardzo wygodny, intuicyjny, wydajny a do tego z długim czasem działania. Fajna zabawka i śmiało można ją polecić.
Fajny tekst. Mam note 3 od listopada i zgadzam sie ze to dobry sprzet. Bez wahania wybralbym go jeszcze raz. Opcja funkcji i figur geometrycznych znana z n2 jest i w nowym notki. Ale lekko schowana. Napisz w notatce jakies liczby potem zaznacz calosc i w opcjach pojawi sie przestawienie na funkcje matematyczna lub rysowanie kolek i trojkatow.
Btw. Nadal siedze na 4.3 xeo i mam w antutu 36000 pkt. Skad tak malo na Twoim?
nie przejmuj się wynikami Antutu:) one mało mówią o płynności działania interfejsu, przekonałem się o tym wielokrotnie używając poprzednich Note’ów kręcąc zegary do 1900 mhz z myślą że coś to poprawi.. i poprawiło, tylko wynik w Antutu:)
To nie da się tak po prostu narysować kółka czy kwadratu, żeby program prerobił to na figurę (tak jak np. w Note 8.0)?
A czy da się narysować w Note 3 tzw. schematy, czyli np. 3 kwadraty połączone kreskami i program je wtedy poprawia do równych kształtów?
Jest to trochę inaczej zrobione niż Note II czy Note 8.0. Tak jak napisał rexia, najpierw trzeba coś napisać/narysować, a potem dopiero wszystko zaznaczyć i wybrać z menu, które się pokaże opcję „Przekształć w”.
Dzięki 🙂
Wiem wiem. Ale zaraz jakis trollek zobaczy Twoj test i zacznie sie puszyc ze jego z1 to miazdzy notka w antutu 🙂
@Krzysztof – przy okazji pytanie do Ciebie jako eksperta od Note 3 i Samsungów at all. Mam Note 3 i niedawno zakupiłem telewizor UE40F6400. Zależało mi na screeen mirroringu. Testowałem po zakupie i wszystko śmigało, bez większych opóźnień. No może poza wymagającymi grami typu Dead Trigger 2, ale to zrozumiałem.
Kilka dni temu okazało się, że w screen mirroringu mam 2-sekundowe opóźnienie na wszystkim – ruszając ekranem, klikając na cokolwiek, opóźnienie jest bardzo duże. Mało tego, już nawet filmiku z telefonu nie za bardzo da się puścić, bo dźwięk i obraz nie idą razem, tylko 2 sekundy od siebie. Romu w Note 3 nie zmieniałem, cały czas siedzę na 4.3. xeo, tv od początku ma najnowszy soft.
O co chodzi??? 🙂
A czemu nadal używasz 4.3 skoro jest już oficjalny 4.4? Spróbuj jeszcze raz połączyć ze sobą urządzenia „od zera”, bo rzeczywiście, takiego dużego opóźnienia nie powinno być nawet w grach.
Z kilku powodów siedzę na 4.3. Ponieważ śmiga bdb, bateria trzyma znakomicie, nie chce mi się bawić w ustawianie pulpitów i szkoda mi save’ów z gier, a nie mam czasu na backupy. Pewnie prędzej czy później wskoczę na 4.4. Póki co mam zachowany stary bootloader i otwartą opcję roota bez flagi.
Ja updatowalem przez odina i nic nie straciłem. Generalnie nigdy sie nic nie traci przy aktualizacji (od Note 1 N-7000 akutalizowałem wszystko i nigdy nic nie straciłem, a sporo czasu to juz trwa ;))
WatchOn nie działał mi ze starym turbodekoderem i ultradekoderem nc+ które oddawałem juz 4 razy ten badziew. Przy piątej reklamacji zmieniłem na mediabox i to na czym mi bardzo zależało zaczęło hulać. Super sprawa zwłaszcza ze domownicy podkradają mi fajniejsze piloty. Co do szkła w note dzięki za cyne, ze jednak nie ma co pozbawiać mojego phabletu z otterboxa poza weekendem, bo kusi gdy robi się taki nagusienki bez defendera. Bateria rzeczywiście wpienia. Optykę mam nastawiona na zerolemon, ale note będzie wtedy czołgiem w moich kieszeniach. Używam Note’a często do przeglądania opasłych instrukcji w pdf’ach i tak właśnie ma działać moja przenośna biblioteka szybko i wyraźnie. Na treningach na pace prowadzę dziennik w Snote a trzymam phablet w kieszeni spodenek – żaden problem.
Jeszcze tv musze nabyć bo z UE40… nie ma możliwości podejrzeć w WC obrazu. Serie H / smart view 2.
„Oznacza to nie mniej nie więcej, że za pomocą programu można przesłać bezprzewodowo obraz z telewizora na smartfon bądź tablet”
Mmm, mógłbym się dowiedzieć gdzie jest ta opcja? Bo samemu testując na własnym S4 i na Note 3 w saturnie nie widziałem takiej opcji, w guglach też nie ma :O
Jeżeli jeszcze Autorze zaglądasz na stare posty, to prosiłbym o pomoc 🙂
Pozdro
Samsung smart view
Dzięki, szkoda ze tylko Smart tv.;/
Jeśli ktoś potrzebuje funkcjonalnego i czytelnego smartfona to Note 3 jest idealnym rozwiązaniem. Z resztą, specyfikacja przemawia sama za siebie – smartfon daje ogrom możliwości przy zachowaniu wysokiej jakości.
Czesc mam pytanie, czy do funkcji „okna rysika” gdzie jest kilka applikacji mozna dodac jakas inna np z sklepu play?
Obecnie nie jest to możliwe.
spoko kupujesz telefon za 3 tys zl i pasy pojawiaja sie na ekranie przy wlaczonym aparacie! lub inne zakłócenia z modułu wifi badz 4G ! zal!! plastikowy szajs od samsunga! zle spasowana obudowa . brud dostajacy sie w szczeliny! nie dziekuje