Witamy w nowej serii Galaktyczny Poradnik Plus. W odróżnieniu do głównego cyklu Galaktyczny Poradnik będziemy tutaj omawiać kwestie mniej istotne powiązane z naszymi „galaktykami”, gdzie znajdziecie głównie ciekawostki czy uzupełnienie niektórych wpisów z głównej serii. W tej pierwszej odsłonie, postaram się zaprezentować sposób włączenia latarki bez konieczności aktywowania ekranu naszego telefonu. Od razu powiem tylko, że wymagany jest Android 4.3.

Samsung Galaxy Note 3 - Latarka [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy Note 3 – Latarka [źródło: 2po2.pl]

Samsung Galaxy S 4 Active zawitał na rynku z funkcją latarki, którą można było włączyć przytrzymując klawisz zwiększania głośności, gdy ekran jest wyłączony. Oficjalnie ta funkcja jest dostępna tylko dla tego modelu, ale w rzeczywistości jest ona ukryta we wszystkich telefonach z serii Galaxy działających pod kontrolą Androida 4.3. W poniższym poradniku przedstawię wam dwa sposoby umożliwiające uzyskanie tego samego efektu.

Sposób #1:

W tym wypadku musimy najpierw zaopatrzyć się w aplikację Nova Launcher ze sklepu Google Play, która posłuży przy wszystkich następnych krokach.

 

google-play-pobierz

 

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, możemy zabrać się do roboty.

1. Na dowolnym pulpicie, przytrzymujemy palec w jakimś pustym miejscu w celu uruchomienia menu Dodaj do strony głównej, z którego wybieramy opcję Skróty.

Menu Dodaj do strony głównej
Menu „Dodaj do strony głównej” – Nova Launcher

2. Po chwili wyskoczy menu wybierania skrótu. Interesuje nas w tym wypadku opcja Działania.

Menu "Wybierz skrót" - Nova Launcher
Menu „Wybierz skrót” – Nova Launcher

3. Wyskoczy okno z listą aplikacji i działaniami jakie mogą wykonać. Przewijamy ekran, aż do opcji Ustawienia, następnie ją wybieramy.

Działania - Nova Launcher
Działania – Nova Launcher

4. Opcja Ustawienia zostanie rozwinięta. Teraz musimy odszukać element Latarka z podpisem torchlight.TorchlightSetting. Wybieramy ją.

Działania jakie może wykonać aplikacja Ustawienia - Nova Launcher
Działania jakie może wykonać aplikacja Ustawienia

5. Po chwili zostaniemy przeniesieni na pulpit, na którym będzie widniała nowa ikonka – Latarka. Naciskamy na nią. Pojawi się ekran ustawień latarki.

Ustawienia latarki
Ustawienia latarki

Przy pomocy suwaka (1) możemy włączyć lub wyłączyć możliwość uruchamiania latarki. Opcja Limit czasu latarki (2) pozwala ustawić czas przez jaki latarka będzie uruchomiona. Teraz już wystarczy wygasić ekran i przetestować latarkę. Oczywiście Nova Launcher można już odinstalować.

Sposób #2:

W odróżnieniu do pierwszego sposobu, tutaj przejdziemy bezpośrednio do opcji latarki bez tworzenia skrótów na pulpicie. W tym celu będziemy najpierw musieli zainstalować aplikację Activity Launcher ze sklepu Google Play.

google-play-pobierz

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji pojawi się lista ostatnio używanych działań aplikacji. W celu przejścia do wszystkich działań musimy dotknąć górnego paska aplikacji i przełączyć widok.

Activity Launcher - Zmiana widoku
Activity Launcher – Zmiana widoku

Następnie, dokładnie tak jak w przypadku pierwszego sposobu, szukamy aplikacji Ustawienia i po rozwinięciu klikamy na opcję Latarka. Zostaniemy w ten sposób bezpośrednio przekierowani do ekranu ustawień latarki. Gotowe.

Mam nadzieje, że powyższy mini poradnik okazał się dla Was przydatny. W następnych wpisach Galaktycznego Poradnika z „plusem” możecie spodziewać się między innymi często zadawanych pytań (FAQ) związanych z wgrywaniem oprogramowania jak i paru ciekawych modułów do Xposed Framework.

Zapraszam przy okazji do zapoznania się ze wszystkimi wpisami z głównej serii Galaktyczny Poradnik.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 replies on “Galaktyczny Poradnik Plus #1: Latarka przy wyłączonym ekranie”

 • Xevred
  10 marca 2014 at 20:59

  Niedawno kupiłem nova launcher prime, z którego jestem bardzo zadowolony i strasznie się cieszę, że napisaliście akurat o tej ciekawostce ponieważ latarka jest przeze mnie bardzo często używana, a przy każdym jej włączeniu musiałem się liczyć z dostaniem po oczach światłem ekranu co nie było zbyt przyjemne w środku nocy.. teraz już tego problemu nie będę miał, a uruchomienie latarki będzie znacznie szybsze, i mniej bolesne dla oczu, dzięki wielkie! 😉

 • Vayada
  16 marca 2014 at 22:38

  A ja nie mogę ustawić tej funkcji. Mam SG Note 3, zainstalowany Nova Launcher, ale bez względu na to czy próbuję ustawić włączanie latarki sposobem #1 czy też #2, pojawia się komunikat „Aplikacja Ustawienia została zatrzymana”. Może macie pomysł dlaczego?

  • Bartosz Hadrich
   17 marca 2014 at 01:00

   Wygląda na to, że ustawienia latarki są niedostępne w Twoim przypadku.
   Jaki masz aktualnie soft? Telefon jest z oficjalnej polskiej dystrybucji?

   • Vayada
    17 marca 2014 at 13:02

    Telefon z T-Mobile, Android 4.4.2

    • Bartosz Hadrich
     17 marca 2014 at 21:54

     Wygląda na to, że T-Mobile tą funkcję wyciął…

    • Bartosz Hadrich
     19 marca 2014 at 18:25

     Jednak to nie wina T-Mobile tylko Samsunga…

 • franki
  31 lipca 2014 at 23:34

  Na Galaxy S5 też nie działa. Telefon nie brandowany z polskiej dystrybucji

 • Michal
  20 sierpnia 2014 at 23:00

  Na S4 zrootowanym z softem orange , też nie działa . Wywala błąd i zamyka ustawienie :-/

 • ddxd
  31 sierpnia 2014 at 01:13

  na moim note 3 nie działa :C jak klikam latarka to wywala

 • ddxd
  31 sierpnia 2014 at 01:14

  ja mam note 3 z playa i też mi wywala latarka:C

 • Marek
  27 października 2014 at 09:50

  Z ww. komentarzy wynika, że większość nowych urządzeń Samsunga nie działa w ten sposób. Byłoby miło, gdyby autor artykułu zechciał dokończyć temat i wyjaśnić np z producentem, skąd takie działanie (brak działania) w nowszych wersjach urządzeń…
  A może są już jakieś sposoby (aktualizacje?) na rozwiązanie tego problemu?
  Pozdawiam

 • Wieska124
  7 stycznia 2015 at 15:58

  Taka latarka jest IMHO znacznie ciekawsza download.net.pl/jak-aktywowac-latarke-w-androidzie-przyciskiem-wylaczania/n/5497/ Pozwala na aktywowanie latarki za pomocą przycisku włacz wyłącz w androidzie.

  • Bartosz H.
   7 stycznia 2015 at 16:54

   Rzeczywiście, ciekawsza opcja 🙂

 • John Newton
  25 marca 2015 at 10:44
 • Łukasz
  24 września 2015 at 15:52
  • Bartosz H.
   24 września 2015 at 17:12

   Potwierdzam, działa na Note 3 🙂

 • maglite
  26 lutego 2016 at 15:52

  potwierdzam, działa