Wygląda na to, że wielkimi krokami zbliża się premiera 4. generacji tabletów Samsunga. Mieliśmy już okazję zobaczyć jak prezentuje się 7-calowy Galaxy Tab 4, a dzisiaj swoje oblicze pokazuje 10,1-calowa wersja. Ogólnie tablet jest podobny do większości nowych urządzeń Samsunga jak chociazby tablety Tab PRO, ma zbliżoną specyfikację do Galaxy Tab 4 7.0, ale jak wiadomo będzie wyróżniał się większą przekątną ekranu.

Zdjęcia nowego tabletu dostarczył użytkownik @evleaks, lecz tym razem zapośrednictwem profilu Google+. Tablet wygląda niemal identycznie co 10,1-calowy Samsung Galaxy Tab PRO, dlatego bardzo łatwo będzie można te dwa tablety pomylić, jeśli będą stały obok siebie na sklepowej półce. Różnice zauważymy dopiero w specyfikacji i zapewne cenie, która na pewno będzie niższa w przypadku tabletu z serii Galaxy Tab.  

Z ostatnich plotek wynika, że Galaxy Tab 4 10.1 będzie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM (choć wspomina się też o 1,5 GB) , a za grafikę będzie odpowiedzialny procesor Adreno 305. Wyświetlacz jak sama nazwa wskazuje ma 10,1 cala, gdzie obraz jest prezentowany w rozdzielczości WXGA, czyli 1280 x 720 pikseli. Będzie też 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy, aparat 3 Mpix z tyłu i 1,2 z prozdu nad ekranem. Rzeczywiście w porównaniu do poprzedniej generacji różnice widać tylko w procesorze, ale warto też zaznaczyć, że tablet ma mieć najnowszą wersję systemu od Google – Android 4.4.2 KitKat.

Samsung Galaxy Tab 4 10.1 / fot. evleaks
Samsung Galaxy Tab 4 10.1 / fot. evleaks

Nie jeszcze nie wiadomo na temat daty premiery, ale być może stanie się to w podobnym okresie, kiedy w ubiegłym roku zostały przedstawione tablety Galaxy Tab 3.

źródło: @evleaks (Google+) przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Tab 4 10.1 na pierwszych zdjęciach!”

  • marcinek
    31 marca 2014 at 21:43

    Czy mi się wydaje, czy taby 2,3,4 w odpowiednich liniach różnią się bardzo nieznacznie? Np 10.1: 3 – intel 1.6Ghz, 4- qualcomm 1.4. Telewizor praktycznie ten sam. Pamięć ta sama. Ilość rdzeni ta sama. Czy ktoś, to używał powiedzmy 2 i 3 widzi jakąś rożnicę, której nie dałoby się „zamalować” zaktualizowanym softem?