Witajcie. Rozpoczynam nowy cykl artykułów na temat legendarnych Google Glass! Co mają inteligentne okulary do portalu galaktyczny? Prosta sprawa. Jest to urządzenie z kosmosu. Wyprzedzają funkcje obecnej elektroniki użytkowej o parę lat. Do takiej opinii będę próbował Was przekonać w ciągu najbliższych tygodni.

Czym są Google Glass?

W zasadzie czym jest całe przedsięwzięcie o nazwie Project Glass? Jaki jest jego docelowy cel? Co się stanie, jeśli zbliżymy technologię do Nas bliżej? Jeszcze bliżej niż dotychczas, lecz technologię, która nie będzie Nas ograniczać. W końcu potrzebujemy coraz szybszego dostępu do informacji.

Okulary Google mają sporo wspólnego z Galaxy Nexus. Pierwsze wersje opierały się sprzętowo na tym urządzeniu. Wyglądem prototyp przypominał telefon przyczepiony do okularów z wyprowadzoną z przodu kamerą. W kolejnych wersjach twórcy pozbywali się zbędnych elementów, odchudzając futurystyczną elektronikę. Nie bez znaczenia było wprowadzenie drukarek 3D. Pozwoliły na szybką i tanią produkcje testowych komponentów z tworzywa sztucznego.

Google Glass - prototypy
Google Glass – prototypy

Okulary Google zostały oficjalnie zaprezentowane w czerwcu 2012 roku podczas konferencji Google I/O w San Francisco. Internetowy gigant dobrze zdaje sobie sprawę z panującego zainteresowania i kontrowersji wobec projektu. Pierwsze egzemplarze dla szerszej grupy testerów pojawiły się dopiero na początku 2013 roku. Dokładna liczba właścicieli nie jest znana. Jak widać obecnie więcej jest pytań niż odpowiedzi.

Biorąc pod uwagę ciekawość, medialność oraz ograniczoną dostępność urządzenia będzie to bardzo rozbudowana recenzja. Ze względu organizacyjnych podzielona na konkretne aspekty. W każdym wydaniu będę szczegółowo omawiał poszczególne funkcje prototypu. Zachęcam również do aktywnego zadawania pytań. Co Was najbardziej interesuje w Google Glass? Jakie zagadnienia Was interesują? Po co to? Dla kogo? Będę czekał na wszelkie uwagi. Na koniec taka mała zachęta, możecie zerknąć na kilka zdjęć z Glass’ami.

[nggallery id=315]

Pozdrawiam
Szczęśliwy tester Google Glass

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Google Glass – zapowiedź recenzji niezwykłego urządzenia”

 • mistgras
  6 kwietnia 2014 at 13:15

  Rozumiem, że można podpiąć specjalne czarne szkiełka do GG z tego co widać na zdjęciach?

 • jm
  6 maja 2014 at 10:58

  Jak udało wam się zostać testerami Google Glass ?

  • Krzysztof Nawrot
   6 maja 2014 at 12:38

   W najprostszy sposób – Konrad kupił Google Glass 😀