Do tej pory największym tabletem Samsunga był Galaxy Note PRO, który swoją premierę zaliczył na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Tablet może pochwalić się 12,2-calowym ekranem o rozdzielczości WQHD i niespotykaną jak dotąd funkcjonalnością. Jak taki rozmiar wpływa na pracę z tabletem mogliście się przekonać w naszej recenzji. Wygląda jednak, że Samsung idzie jeszcze o krok dalej i szykuje większy tablet. 

Co tym razem oznacza słowo „większy”? Otóż, według najnowszych doniesień do których dotarł serwis GSMArena, Samsung obok 8,4-calowego i 10,5-calowego tabletu Galaxy Tab S z ekranem AMOLED planuje wprowadzić tablet z ekranem o przekątnej 13,3 cala. Jest to na tyle zaskakująca wiadomość, bo przecież w matrycę o identycznej przekątnej są obecnie wyposażone niemal wszystkie ultrabooki. Ekran oprócz sporej przekątnej ma wyróżniać się wysoką rozdzielczością WQHD, co przełoży się na zagęszczenie pikseli na poziomie 227 ppi. Co więcej, tablet zamiast ekranu AMOLED, będzie posiadał zwykłego LCD’ka.

Czy 13,3-calowy tablet ma sens? I tak i nie, zależy od tego jakim urządzenie będzie tajemniczy „Warhol”. Jeśli rozpatrzymy to w kategorii zwykłego tabletu, to pomysł raczej jest nietrafiony, bo 13,3-calowy tablet na pewno będzie sporych rozmiarów,a jego waga mocno zbliży się do około 900 gramów. Już Galaxy Note PRO może sprawić problemy podczas przenoszenia, a przecież ma ekran o ponad cal mniejszy. Z drugiej jednak strony, jeśli to nowe 13,3-calowe urządzenie byłoby czymś na wzór Smart PC Pro, to wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Taki ekran ze stacją dokującą, klawiaturą i touchpadem zamieni tablet w przenośny komputer. 

Tablet Samsung "Warhol" / fot. GSMArena
Tablet Samsung „Warhol” / fot. GSMArena

A co Wy uważacie na ten temat? Co myślicie o 13,3-calowym tablecie? Czekamy na Wasze opinie. 

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *