Myśleliście, że 8-calowy tablet Galaxy Note już nigdy nie otrzyma aktualizacji, a Samsung po prostu o nim zapomniał? Ja też miałem takie wrażenie, bo od czasu pojawienia się na polskim rynku model ten miał pod górkę. Ale jak to się mówi, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tablet właśnie otrzymał KitKata i co ciekawe, Polska jest jednym z pierwszych krajów, gdzie rozpoczął się proces aktualizacji. 

Samsung Galaxy Note 8.0 został zaprezentowany na początku ubiegłego roku na Mobile World Congress w Barcelonie i działał z Androidem 4.1.2 Jelly Bean na pokładzie. Od tamtego czasu minęło już sporo czasu i wydawać by się mogło, że tablet o tak mocnych parametrach, należący do serii Galaxy Note wręcz musi dostać aktualizację i wsparcie. Większość użytkowników traciła powoli nadzieję, bo informacje o aktualizacji do KitKata były co jakiś czas przekładane. Nadzieja powoli przeradzała się złość, ale ostatecznie chyba było warto czekać.

Jak już zapewne wiecie, od wczoraj dla tabletów Samsung Galaxy Note 8.0 w wersji z 3G jest dostępna aktualizacja do Androida 4.4 KitKat. Warto tutaj zaznaczyć, że Polska otrzymała aktualizację w pierwszej kolejności, podobnie jak to miało miejsce z Galaxy Note 3. Zaskakuje jest też to, że tablet bardzo szybko otrzymał aktualizację do KitKata, mimo tego, że niedawno pojawił się dla tego modelu Android 4.2.2 Jelly Bean. Nowa wersja oprogramowania czeka na Was w programie Kies, ale aktualizację można również wykonać w trybie OTA. KitKat jest przeznaczony dla egzemplarzy pochodzących z polskiej, oficjalniej dystrybucji.

Samsung Galaxy Note 8.0 / fot. Samsung
Samsung Galaxy Note 8.0 / fot. Samsung

Po jednym dniu od wydania aktualizacji można spotkać się z bardzo przychylnymi opiniami wielu użytkowników. Z wypowiedzi wynika, że tablet został mocno odświeżony i pracuje dużo płynniej. Sporo aplikacji takich jak klient e-mail, kalkulator czy odtwarzacz wideo zyskało nowy wygląd. Trudno cokolwiek napisać o baterii, bo od aktualizacji minął dopiero dzień.

Zapraszam serdecznie wszystkich do dyskusji, a szczególnie posiadaczy Galaxy Note 8.0, który przebrnęli przez aktualizację i mają już KitKata na swoim tablecie. W obecnej chwili nie wiadomo nic na temat aktualizacji modelu bez 3G, czyli GT-N5110.

N5100XXDND8 (1,4 GB) – Pobierz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Android 4.4.2 KitKat dla tabletu Samsung Galaxy Note 8.0”

 • Diabeł
  14 maja 2014 at 19:18

  Ja jeszcze nie ściągnąłem,za parę dni to zrobię.Faktycznie ten model był do tej pory po macoszemu traktowany przez samsunga.A to z powodu małej sprzedaży i zainteresowania.Ale tak to jest jak ceny są wysokie.Teraz widzę,że samsung zmądrzał,jego tablety z serii pro mają już na samym początku rewelacyjne ceny jak za produkty o bardzo wysokich parametrach(wyświetlacz i procesor).A faktycznie polscy właściciele note 8″ byli bardzo wkurzeni na brak aktualek,a przecież seria note do czegoś obliguje producenta.Jakby nie było to tablet jednak z trochę wyższej półki niż zwykłe taby.Pozdrawiam.

 • Patryk
  15 maja 2014 at 09:26

  Zainstalowałem , bateria trzyma jak trzymała czyli w miarę dobrze 2-3 dni przy średnim użyciu. Pojawił się problem zapisu danych na karcie pamięci. Mam swojego managera plików i od aktualizacji nie mogę na karcie pamięci nic zrobić. Zrobiłem format karty i wyczyściłem telefon po backup i nic. Czytałem, że podobny problem był w Kitkacie w Note 3.

 • Sanctrum
  4 czerwca 2014 at 00:20

  Zaktualizowałem z 4.1.2 do 4.4.2… i po 5 dniach wróciłem do 4.1.2. Dlaczego?

  Bo generalnie jak dla mnie to PORAŻKA:

  1. Brak Air Command dla S Pen’a !!! A to powinno być obowiązkowe w note z 4.4.2. Powinni to wydać także dla 4.1.2 bez konieczności zmiany firmware!

  2. Panel zarządzający multiwindow przenieśli na prawą krawędź i panel włącza się często w nieodpowiednich momentach przy normalnej pracy.

  3. Nie działa Flash w stockowej przeglądarce Internetowej… i nigdy tam już nie będzie działać, co zmusza np. do instalacji Dolpin browsera. 3-4 przeglądarki w Andku i każda do czegoś innego to już chyba szczyt debilizmu.

  4. Skopany (w porównaniu z 4.1.2) engine rozpoznawania pisma odręcznego…. (problem z brakiem spacji) itp…

  5. Znów przestało działać połączenie AllShare z AllShare Cast Dongle mimo wgrania najnowszych aktualizacji. (nawet firmware nie chce się zaktualizować w dongle).

  6. Wywalili ładną stockową galerię z białym tłem i ładnymi ramkami…. na obskurną, na odwal ciosaną koszmarkę na czarnym tle jak w smartphonach o małych przekątnej ekranu… a nie w tabletach – co od razu zmusza do instalacji kolejnego zastępnika czyli np. QuickPic.

  7. Stockowy video player… kolejna porażka. Wygląd tragiczny w porównaniu do tego z 4.1.2… funkcjonalność też… – chociażby wąski pasek postępu = gorsza precyzja wyszukiwana sceny.

  8. Animacje działają szybciej ale wszystko to kosztem wyglądu… Wszystko jest bez „bajerów”, bez cieniowania. Czcionki nie trzymają proporcji i całość jest po prostu BRZYDKA.

  9. WŁAŚCIWIE ten upgrade nie daje zwykłemu użytkownikowi nic z nowych funkcjonalności… poza lepszą energochłonnością (nie zauważyłem), płynniejszą animacją okien (zauważyłem – ale wszystko jest brzydsze), poprawionym multiwindow (ale to mało znacząca zmiana). Można więc to porównać do upgradu wersji MS DOS z 6.0 na 6.0.1 z czasów sprzed okienek.. tle że z dodatkową opcją „skasowania polecenia dir” 🙂

  Kluczowych zmian brak! Mimo lepszego silnika, to wkraczają teraz nowe powyższe ograniczenia i zmiany na gorsze w funkcjonalnościach dla użytkowników. Wolę aby note 8.0 był bardziej użyteczny. A tak to kosztem „aktualizacji” i o 5% lepszej płynności okien note 8.0 jest de facto okrojonym „kadłubkiem” funkcjonalności z 4.1.2, które to „psunięcie” Samsunga przygotowuje jak widzę grunt pod nowsze urządzenia aby lepiej się sprzedawały… Life is brutal.