Coraz więcej urządzeń południowokoreańskiego producenta otrzymuje aktualizację do systemu Android 4.4 KitKat. W piątek najnowszą wersję systemu otrzymał  nieco zapomniany Galaxy Note 10.1 – pierwszy tablet firmy Samsung z rysikiem S-Pen. Teraz przyszedł czas na jego następce. Od dzisiaj KitKat jest już dostępny dla niektórych egzemplarzy tabletu Galaxy Note 10.1 2o14 Editon z LTE. 

Następca 10,1-calowego tabletu Galaxy Note był bardzo długo wyczekiwany. W końcu poznaliśmy go na targach IFA 2013 w Berlinie razem z Galaxy Note 3 i zegarkiem Galaxy Gear. Tablet zrobił niesamowite wrażenie, głównie dzięki bardzo mocnym podzespołom – czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 i 3 GB pamięci RAM, ale też 10,1-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Tablet trafił na rynek z Androidem 4.3 Jelly Bean, ale już powoli się to zmienia, bo pojawił się dla niego KitKat.

Jak wynika z informacji, które docierają do nas z krajów skandynawskich, Samsung rozpoczął proces aktualizacji tabletu Galaxy Note 10.1 2014 Edition do Androida 4.4 KitKat. Aktualizacja przeznaczona jest dla modeli SM-P605, czyli tych wyposażonych w modem LTE, pochodzących z oficjalnej dystrybucji producenta.

Zmiany są bardzo podobne do tych jakie mogliśmy spotkać w aktualizacji dla innych urządzeń Samsunga, przykładowo Galaxy Note 3. Użytkownicy po wrzuceniu najnowszej aktualizacji z pewnością zauważą, że tablet działa szybciej i stabilniej. Pojawiły się też zmiany na belce, gdzie wszystkie ikony są w kolorze białym i ekranie blokady, gdzie pojawił się skrót do aparatu, a okładki odtwarzanych piosenek wyświetlają się na pełnym ekranie. Pojawiła się też możliwość ustawienia domyślnej aplikacji Home i SMS, a także lepsze wsparcie dla bezprzewodowego drukowania. Jeśli traficie na inne nowości to koniecznie dajcie nam znać.

Aktualizacja jest obecnie dostępna w krajach takich Jak Norwegia, Finlandia i Dania w trybie OTA lub przez program Samsung Kies. Nowa wersja oprogramowania jest udostępniania stopniowo, więc minie pewnie kilka lub kilkanaście dni zanim pojawi się w innych krajach, również w Polsce.

P605XXUCNE2 (1,42 GB) – Pobierz

źródło: SamMobile, Samsung-Updates

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *