Myślicie, że 4K to nowość tylko w najnowszych telewizorach? Taką rozdzielczość można też spotkać w tabletach, czego dowodem był chociażby 20-calowy Toughpad 4K od Panasonica, zaprezentowany na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Jak się okazuje Samsung też może pochwalić się urządzeniem z ekranem o podobnej rozdzielczości. 

Wszystkie tablety z serii PRO są wyposażone w ekrany w ultra-wysokiej rozdzielczości – 2560 x 1600 pikseli. Takie rozwiązanie daje niesamowicie wyraźny i szczegółowy obraz, który zaspokoi nawet najbardziej wymagającego użytkownika. A co jeśli pójdziemy jeszcze dalej? Co powiecie na tablet z ekranem 4K?

Na niedawnej konferencji prasowej firmy Qualcomm, która miała miejsce w Paryżu został zaprezentowany prototyp 12-calowego tabletu Samsung, który został wyposażony w ekran o 4K, czyli 3840 x 2560 pikseli. Taka przekątna w połączeniu z rozdzielczością 4K da nam prawie 385 punktów na cal. Tablet służył do przedstawienia możliwości łączności sieci LTE.

Tablet Samsung z 4K
Tablet Samsung z 4K / fot. TechRadar

Tablet pod względem specyfikacji i wyglądu mocno nawiązuje do Galaxy Note PRO i bardzo możliwe, że ma 12,2 cala, a nie 12 jak wynika z powyższych informacji. W środku znajdziemy jednak 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 (a nie 800-tkę) o taktowaniu 2,5 GHz.

Wiele na to wskazuje, że Samsung będzie jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzą na rynek tablet z ekranem 4K. Co prawda, pierwszym był wspomniany wyżej Panasonic Toughpad 4K, ale przerażał wielkością ekranu (20 cali) i wagą, która była zbliżona do wagi przeciętnego 15,6-calowego laptopa.

źródło: TechRadar

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *