Ostatnio dosyć modne stało się to, że producenci oprócz produkcji smartfonów, tabletów czy urządzeń „do noszenia” zaczęli interesować się także wirtualną rzeczywistością. Jednym z poważnych graczy w tej dziedzinie jest Samsung, od którego oczekuję się, że również wyprodukuje okulary do wirtualnej rzeczywistości.

Na początku lipca, serwis SamMobile umieścił zdjęcie nadchodzącego produktu Samsunga, czyli Galaxy VR. Również dzięki nim dowiadujemy się dzisiaj kolejnych informacji odnośnie okularów rozszerzonej rzeczywistości od Samsunga. Pojawiły się też zrzuty ekranu z aplikacji do zarządzania urządzeniem. Według ujawnionych danych, uruchomienie kreatora konfiguracji Gear VR na smartfonie spowoduje pobranie specjalnego oprogramowania, które jest niezbędne do korzystania z urządzenia. W kreatorze konfiguracji będzie trzeba zatwierdzić umowę licencyjną użytkownika końcowego i pobrać kilka aplikacji takich jak VR Panorama, VR Cinema i HMT Manager – wczesna wersja menedżera VR.

W pierwszym zrzucie ekranu poniżej widać możliwość ustawienia blokady bezpieczeństwa i powiadomienia co godzinę, o tym że Gear VR jest aktywny. Istnieje również powiadomienie kiedy telefon zostanie odłączony od Galaxy VR, a następnie pokazane jest, jak ponownie zadokować urządzenie, aby z niego korzystać. Na kolejnych zdjęciach widać umieszczony po prawej stronie przycisk fizyczny i panel dotykowy. To właśnie za pomocą tych dwóch elementów będziemy obsługiwać Galaxy VR. Panel dotykowy działa podobnie do ekranu, gdzie za pomocą muśnięcia można przeglądać zawartość, a przez dotknięcie zatwierdzić konkretną rzecz. Jest jeszcze przycisk, który po kliknięciu działa jako komenda „Wstecz”, a przy dłuższym przytrzymaniu pozwala „widzieć przez okulary”. Co ciekawe, Galaxy VR będą wspierały S Voice, a co za tym idzie obsługę głosową.

Oprogramowanie jest opracowane przez Oculus VR, natomiast Samsung jest odpowiedzialny za sprzęt. Przypuszcza się, że Samsung zaprezentuje okulary Gear VR na targach IFA 2014 obok Galaxy Note 4. Ja osobiście nie mogę doczekać się tej imprezy, na której Koreańczycy pokażą swoje nowości, a Wy?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *