Kilka tygodni temu, pisaliśmy o aplikacji do zarządzania urządzeniem Samsung Gear VR – aplikacji, która zawiera instrukcje i ustawienia dotyczące nadchodzącego urządzenia Samsunga do wirtualnej rzeczywistości. Dziś natomiast dotarł do nas prawdopodobny wygląd Gear VR, który wyciekł dzięki zdjęciu.

Jak wiadomo stworzenie Samsunga Gear VR ma być konkurencją dla Oculus VR, które ostatnio zostało kupione przez Facebooka za dwa miliardy dolarów w gotówce. Jeśli koreański producent rzeczywiście ma zamiar wypuścić na rynek w tym roku okulary rozszerzonej rzeczywistości to może uzyskać bardzo dobrą pozycję na tym segmencie rynkowym. Podobnie jest ze smartzegarkami, gdzie już teraz widać, że Samsung ma większy udział niż inne firmy i zaczyna oddalać się od konkurencji.

Dzisiaj do sieci przedostało się zdjęcie, na którym rzekomo widnieje Samsung Gear VR. Na zdjęciu powyżej widzimy, że okulary posiadają pasek, który mocowany będzie na głowie, telefon, prawdopodobnie używany jako ekran i pad do kontroli. Wydaje się, że tym telefonem jest Galaxy S5, bo nie sądzę, aby Samsung ryzykował i testował Gear VR wraz z Note’m 4 i narażał się na niepotrzebne wycieki. Jak wiadomo Oculus VR może działać z Galaxy Note 3, więc możemy być niemal pewni, że Galaxy Note 4 będzie działać z Gear VR. Na zdjęciu widać także pokrętło, które zapewne służy do ustawiania ostrości oraz zdejmowaną część okularów, która posłuży do podłączenia smartfonu.

Przypuszcza się, że Samsung Gear VR zostanie zaprezentowany 3. września przed targami IFA, obok Galaxy Note 4. Co myślicie o Gear VR? Czy takie urządzenie ma w ogóle sens i zostanie dobrze przyjęty przez deweloperów oraz konsumentów?

źródło: The Verge przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Gear VR na pierwszym zdjęciu”

  • Seweryn
    14 sierpnia 2014 at 13:17

    Gdzieś pisali że ma usb 3.0 i jestem ciekaw czy będzie kompatybilne z galaxy s 4