Samsung stale poszerza ofertę swoich głośników. Od dłuższego czasu mamy soundbary, które dedykowane są do telewizorów, ale również można słuchać muzyki na nich bezpośrednio ze smartfona. Kolejną rodziną są głośniki Multiroom, które można łączyć w grupy i tworzyć system audio w całym domu. Na sam koniec mamy głośniki Level Box, które mogą być urządzeniami typowo stacjonarnymi jak i przenośnymi i to właśnie w tym drugim wariancie sprawdzają się rewelacyjnie.

Do tej pory seria LEVEL oferowała słuchawki douszne i nauszne, a tym razem do testów dostaliśmy mały głośnik, który potrafi bardzo dużo. Level Box mini nie potrzebuje stałego zasilania, dzięki wbudowanemu akumulatorowi o pojemności 1600 mAh. Według producenta pozwala on na 25 godzin słuchania muzyki bez przerwy. Ostatnie dni intensywnie testowałem to rozwiązanie i faktycznie łącznie z czuwaniem, bo nie wyłączałem urządzenia na noc, pozwolił mi na 5 dni słuchania muzyki po 4-5 godzin dziennie. Samo urządzenie według informacji dostarczonych przez Samsung potrafi wytrzymać w stanie czuwania aż 10000 godzin. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na na wszelkiego rodzaju wyjazdach czy nawet w ogrodzie, gdzie nie mamy możliwości podłączenia głośników za pomocą kabli.

Samo połączenie Level Box mini ze smartfonem jest banalnie proste. Na górnej części obudowy obok przycisków głośności oraz przycisku zasilania i rozpoczęcia odtwarzania znajdziemy miejsce oznaczone modułem NFC. Wystarczy dotknąć tyłem swojego smartfonu wyznaczonego symbolu i następuje automatyczne parowanie za pomocą bluetooth. Automatycznie zostaje pobrana specjalna aplikacja (zresztą ta sama jak przy słuchawkach Level Over), dzięki której możemy konfigurować ustawienia dźwięku, funkcje S Voice, syntezator mowy czy sprawdzić poziom naładowania Level Box mini. Samo urządzenie jest bardzo lekkie i niezwykle zgrabne. Z tyłu znajdziemy złącze na jack 3,5 mm, port ładowania microUSB 2.0 oraz przycisk bluetooth do ręcznej synchronizacji.

Najważniejsze jednak znajduje się wewnątrz urządzenia. Samsung Level Box mini jest wyposażony w duży (55 mm) głośnik stereofoniczny o mocy 4W i pasywny radiator. Głośnik wykorzystuje kodek aptX, aby użytkownik mógł cieszyć się ciągłą i odporną na zakłócenia transmisją. Dźwięk, który dobiega z głośnika naprawdę robi wrażenie i zaskakuje biorąc pod uwagę jego rozmiary. Jest zróżnicowany i da się wyczuć solidne, niskie tony. Sugerowana cena Level Box mini to 399 złotych. Zainteresowani? Jeśli macie jakieś pytania to sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *