Samsung Galaxy S5 Active został zaprezentowany za oceanem w maju tego roku. Od tego czasu jest dostępny tylko i wyłącznie w jednej amerykańskiej sieci – AT&T. Jednak ta sytuacja w ciągu najbliższych dni bądź tygodni ma ulec zmianie. Ten odporny na wszystko smartfon zmierza do Europy. Czy warto na niego czekać? Ile przyjdzie nam zapłacić?

Samsung Galaxy S5 Active nie różni się zbytnio pod względami czysto technicznymi od zwykłego wariantu Galaxy S5. Jest więc napędzany przez Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AC), który został wsparty przez 2 GB pamięci operacyjnej. Nasze pliki możemy przechowywać na 16 GB pamięci wbudowanej, którą można bezproblemowo rozszerzyć za pomocą kart microSD. Prawie cały front urządzenia zajmuje wyświetlacz Super AMOLED Full HD o przekątnej 5,1 cala. Z kolei z tyłu znajdziemy pulsomierz oraz aparat 16 Mpix z możliwością nagrywania filmów w jakości 4K. Za zasilenie całości odpowiada bateria 2800 mAh. Resztę specyfikacji Galaxy S5 Active znajdziecie w tym wpisie.

Jednak najważniejsze w przypadku wariantu dla aktywnych jest to, aby spełniał wyśrubowane normy. Nie inaczej jest i w tym przypadku – wzmocniona „eS-piątka” jest zgodna z certyfikatami IP67 co oznacza, że smartfon jest odporny na wodę i kurz. Można go bez problemu zanurzyć w wodzie na głębokość 1 metra. Nie straszy mu jest też deszcz czy zachlapanie podczas sportów ekstremalnych. Co ciekawe, Galaxy S5 Active ma też fizyczne przyciski pod ekranem i nieco odmienioną, wzmocnioną obudowę.

Według ostatnich doniesień, wzmocniony Samsung ma być dostępny w Europie w dwóch kolorach: srebrnym oraz zielonym. Natomiast cena ma wynosić około 629 euro, co w przeliczeniu daje około 2650 złotych. Według mnie, taka cena jest adekwatna do specyfikacji urządzenia, a wzmocniony telefon nigdy nie był i nie będzie tani. Choć najprawdopodobniej, w niedługim czasie po wprowadzeniu, doczekamy się obniżki.

Uważam, że kolejny wariant popularnej S5 powinien odnieść sukces. Mało jest równie wytrzymałych smartfonów, które są czystymi flagowcami. Myślę, iż już pod koniec tego miesiąca, Samsung Galaxy S5 Active może trafić na półki sklepowe. Sądzę, że doskonale uzupełniłby ofertę ze swoim poprzednikiem oraz z niedawno zaprezentowanym Tabem Active. A Wy czekacie na ten telefon?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *