O najnowszym smart-zegarku od Samsunga – Gear S – mogliście przeczytać w kilku naszych wpisach. Począwszy od oficjalnej zapowiedzi, aż do prezentacji smartwatcha na konferencji Samsunga. Po paru godzinach mogliście również zobaczyć na filmach nasze pierwsze wrażenia z użytkowania tego gadżetu.

Samsung Gear S, oprócz podstawowej wersji, został zaprezentowany też w wersji Swarovski. Urządzenie od podstawowej wersji wyróżnia się kryształami Swarovskiego, które zostały wtopione bezpośrednio w metalową siatkę bransoletki. Chyba nie myśleliście, że na tej ekskluzywnej wersji się zakończy? Ja również nie.

Podczas Runway Show w Nowym Jorku Samsung Gear S został pokazany przez Diesel Black Gold w zupełnie innym stylu. Zespół Diesel Black Gold użył Gear S jako podstawę do stworzenia unikatowej kolekcji o różnych szczegółach, rozmiarach i kolorach. Pasek został stworzony ze skóry, w którym umieszczono metalowe elementy. Wygląd smart-zegarka wpisuje się w styl rockowy.

Samsung Gear S posiada 2-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości 360 x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.0 GHz, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wbudowanej. Zegarek zasila bateria o pojemności 300 mAh i pracuje w oparciu o system Tizen. Poza tym Gear S został wyposażony w slot na kartę SIM, GPS, czujnik UV, czujnik oświetlenia, czujnik rytmu serca, barometr, akcelerometr, żyroskop, kompas. Łączność jaką obsługuje smartwatch to 2G, 3G, WiFi, Bluetooth 4.1, USB 2. Więcej o nim przeczytacie tutaj.

Samsung Gear S dostępny w sprzedaży będzie w październiku. Polski odział Samsunga jeszcze nie podał ceny, ale przypuszczam, że będzie oscylować w granicach 1199-1299 złotych.

Mnie osobiście Gear S, w podstawowej wersji podoba się bardziej i według mnie wygląda lepiej, niż zaprezentowany niedawno LG G Watch R, SmartWatch 3, Asus ZenWatch czy Apple Watch. Nie mogę się już doczekać, aż będę mógł go założyć na własną rękę. A Wy co sądzicie o Gear S w wersji od Diesel Black Gold?

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *