Gear VR to chyba najbardziej zakręcony projekt Samsunga na IFA w tym roku. Z jednej strony tak abstrakcyjny, że aż ciekawy. Przyznam szczerze, że sceptycznie podchodziłem do tego rozwiązania do momentu kiedy miałem możliwość spróbowania tego na własne oczy. Ile może zatem kosztować ta przyjemność? Sprawa jest bardziej złożona niż możemy sobie myśleć bo z jednej strony cena Gear VR nie przeraża z drugiej jednak zestaw, w który musimy się zaopatrzyć może zrujnować nasz portfel.

Gear VR to świat mobilnej wirtualnej rzeczywistości. Koreański producent łącząc siły z firmą Oculus stworzył produkt, który umożliwi zanurzyć się w wirtualnej filmowej rzeczywistości na urządzeniu, które zawsze mamy przy sobie.
Więcej o Gear VR przeczytacie w naszym poprzednim wpisie. Sam pomysł na Gear VR otwiera niesamowite możliwości na postrzeganie produkcji filmowych i gier. Po założeniu okularów na oczy i kilkuminutowej prezentacji muszę przyznać, że robi to wrażenie. Miałem okazję oglądać scenę podwodnego świata gdzie z każdej strony opływały mnie ryby. Faktycznie zwracając głowę w lewo lub w prawo mogłem podążać wzrokiem za wielorybami i innymi morskimi stworzeniami. Efekt patrzenia w dół w ciemną otchłań lub w górę w stronę powierzchni wody przez którą przebijało się światło robił niesamowite wrażenie. Jedyna rzeczy, która w tej całej bajce mnie nie zaskoczyła to rozdzielczość prezentowanego obrazu i tu przechodzimy do sedna. Gear VR współpracuje jedynie z Samsungiem Galaxy Note 4 na tą chwilę.

Ja w Gear VR na IFA 2014 w Berlinie
Ja w Gear VR na IFA 2014 w Berlinie

Pomimo tego, że nieoficjalna cena jaką udało nam się dowiedzieć za Gear VR nie jest wygórowana (699-799 zł) to musimy do tego doliczyć właśnie Note 4. Taki zestaw to już szacowany koszt 3700 zł w momencie rozpoczęcia sprzedaży i szczerze powiedziawszy wątpię w promocyjne preordery tego właśnie zestawu. To raczej Gear S będzie akcesorium, które będzie promowane najmocniej. To co zobaczyliśmy na konferencji było bardzo ciekawe, ale wszystko zależy od treści jakie będą dostępne na Gear VR. Jeżeli współpraca Samsunga pomyślnie się rozwinie z takimi dostawcami materiałów jak: Avengers Marvel, IMAX, DreamWorks VR, Legendarny Pacific Rim Jaeger Pilot, Cirque du Soleil Media czy Vevo to możemy być spokojni o sukces tego gadżetu. Zapewne w z czasem zobaczymy coraz to więcej nowych pomysłów zastosowania Gear VR. Jak myślicie? Nieoficjalna cena jest prawdopodobna? Ile Wy byście byli skłonni zapłacić za wirtualną rzeczywistość w swoim plecaku lub torbie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Cena Samsung Gear VR. Tanio, a jednak drogo.”

 • Danio
  18 września 2014 at 20:35

  czy będzie można oglądać zwykłe filmy i seriale. czy jednak muszą one być robione specjalnie pod ten sprzęt ?

  • 18 września 2014 at 21:20

   Tego jeszcze nie wiadomo. Podejrzewam, że w momencie kiedy Samsung udostępni API do VR to stworzą aplikację dzięki której będzie można oglądać normalne filmy. Jeśli Samsung na to nie wpadnie to niezależni deweloperzy na 100 % 🙂

  • 18 września 2014 at 21:20

   Tego jeszcze nie wiadomo. Podejrzewam, że w momencie kiedy Samsung udostępni API do VR to stworzą aplikację dzięki której będzie można oglądać normalne filmy. Jeśli Samsung na to nie wpadnie to niezależni deweloperzy na 100 % 🙂

 • Aqq
  18 września 2014 at 21:38

  Przecież to zwykły kawałek plastiku + parę gumek :O powaliło ich z tą ceną! Więcej niż 300 zł nie jest warte