Na początku czerwca w Nowym Jorku Samsung zaprezentował nową serię tabletów Galaxy Tab S, które na tle innych tabletów wyróżniają się genialnym wyświetlaczem AMOLED. Wtedy też mogliście przeczytać pierwsze wrażenia o nowych urządzeniach od Koreańczyków. Chwilę później owe tablety dotarły także do Polski, a dokładniej do Warszawy gdzie miała miejsce Polska premiera. Ostatnio w sieci krążą plotki, że południowokoreański producent szykuje dla nas odświeżoną wersję 10,5-calowego Taba S, a teraz dowiadujemy się o jego częściowej specyfikacji.

Jak informują redaktorzy z Tablety.pl, na stronie GFXBench pojawiła się specyfikacja ulepszonej wersji 10,5-calowego Samsunga Galaxy Tab S o nazwie kodowej SM-T805S. Według danych ze strony GFXBench, ulepszona wersja Galaxy Tab S, jak sama nazwa wskazuje, posiada 10,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Potwierdza się również procesor, czyli ośmiordzeniowy Exynos 5433 wykonany w technologii big.LITTLE i 64-bitowej architekturze. Reszta specyfikacji obejmuje 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, gdzie 8 GB przeznaczone jest na potrzeby systemu, aparat główny 8-megapikselowy i aparat przedni 2-megapiksele. Za łączność odpowiadać będzie Wi-Fi, Bluetootha, GPS i NFC, a całością zarządza Android w wersji 4.4.4 KitKat.

Niestety, odnośnie ulepszonej wersji 8,4-calowego tabletu Galaxy Tab S nic nie wiadomo. Ale znając politykę Samsunga, który wypuszcza kilka wersji swoich flagowych urządzeń, możemy być dobrej myśli. Należy jednak pamiętać, że tablety Galaxy Tab S z autorskim procesorem Koreańczyków mogą być dostępne tylko w Korei Południowej – przynajmniej na początku.

Samsung Galaxy Tab S 10,5 SM-T805S
Samsung Galaxy Tab S 10,5 SM-T805S / fot. GFXBench

 

Należy również wspomnieć, że sprzedaż ulepszonej wersji może spotkać się, jak to zazwyczaj bywa, z niezadowoleniem klientów, którzy nabyli już swoje Taby S. Po prostu ich tablety nie będą już tymi najlepszymi, co nie zmienia faktu, że będą to dalej jedne z najlepszych tabletów na rynku. Warto także zaznaczyć, że ostatnio popularność tabletów spada i Samsung będzie miał nie lada wyczyn, aby sprzedać ulepszoną wersję Tabów S w naszym kraju (jeśli się pojawią). Kto miał kupić tablet w przedsprzedaży, gdzie dodawane były słuchawki Level ON, to kupił, a ci co nie byli zdecydowani zostali zachęceni promocją, w której można było nabyć Galaxy Tab S 8,4 i 10,5 o połowę taniej. Była to jedna z najlepszych promocji Samsunga w naszym kraju, gdzie tablety rozeszły się jak świeże bułeczki.

Jeśli natomiast dalej zastanawiacie się nad kupnem tego tabletu, to zachęcamy do przeczytania opinii Galaktycznej Redakcji klikając tutaj. Może ona Wam trochę pomoże.

Co myślicie o ulepszonej wersji Samsunga Galaxy Tab S 10,5? Jeśli pojawiłby się w naszym kraju to kupilibyście go?

źródło: GFXBench przez Tablety

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *