Samsung Galaxy Tab Active po raz pierwszy ujawnił swoje oblicze podczas tegorocznych targów IFA w stolicy Niemiec i wzbudził spore zainteresowanie. To tablet jakiego jeszcze nie było, tablet do zadań specjalnych ze wzmocnioną obudową i rozwiązaniami jakich trudno szukać w innych tabletach. Galaxy Tab Active nie jest dla wszystkich, ale mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy chcą go kupić. Znamy ceny i wiemy, że jeszcze w tym miesiącu tablet trafi do sprzedaży.

Galaxy Tab Active jest zbliżony do 8-calowego Galaxy Tab 4, ale tylko jeśli spojrzymy na jego parametry. W gruncie rzeczy to nowe urządzenie, które wyróżnia się nietypowymi rozwiązaniami w tej kategorii sprzętu. Zacznijmy od tego, że tablet jest odporny na uderzenia mechaniczne i upadek z wysokości około 1,2 metra, o czym świadczy nie tylko specjalny certyfikat, ale też wzmocniona obudowa. Robert to swego czasu sprawdzał i rzeczywiście jest to prawdą, bo po kilku rzutach Galaxy Tab Active wyglądał jak nowy. Dochodzi jeszcze norma IP67, która gwarantuje odporność na wodę i kurz, ale prawdziwym „ficzerem” jest specjalny rysik chowany w obudowie i wymienna bateria.

Tablet powoli wkracza do sklepów w krajach europejskich, wśród których jak się okazuje będzie też Polska. Taką informację przekazał na Twitterze Mateusz Rzempała, PR Specialist / B2B & IT w Samsung Polska. Jak się okazuje, Galaxy Tab Active już w przyszłym tygodniu, czyli w dniach między 20 a 26 października zawita do salonów Samsung Brand Store i będzie dostępny w dwóch wariantach. Tańsza wersja z Wi-Fi została wyceniona na 1599 złotych, a ta wzbogacona o moduł LTE koszuje 1999 złotych.

źródło: Twitter przez tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Tablet Samsung Galaxy Tab Active zmierza do Polski. Wiemy gdzie i za ile go kupimy”

 • Maciej
  16 października 2014 at 17:07

  Jasne, w przyszłym tygodniu. W brand store powiedzieli że note 4 będzie w sprzedaży pod koniec września. 16 październik i nikt nie wie kiedy naprawdę wejdzie… 😉

  • 16 października 2014 at 18:03

   Ale Mateusz nie pracuje Brand Store 🙂 Przedsprzedaż Note 4 rozpoczęła się 10.10, a sprzedaż ruszy 24.10, dwie proste daty, które się sprawdziły/sprawdzą.

   • Maciej
    16 października 2014 at 21:08

    Nie wiem gdzie pracuje Mateusz i jakie ma to znaczenie? W artykule stoi:

    „Galaxy Tab Active już w przyszłym tygodniu, czyli w dniach między 20 a
    26 października zawita do salonów Samsung Brand Store i będzie dostępny w
    dwóch wariantach.”

    Do tego nawiązałem, że jeżeli mają takie dane jak w przypadku Note 4 to Active Tab to można powiedzieć, że będzie pomiędzy 20 a 26 października ale nie musi to być październik tego samego roku. O Note 4 pytałem we wrześniu, niedługo po premierze, wg Brand Storze miały być na koniec września.

    Potem zmienili zdanie, pojawiły się dwie proste daty, z których jedna się już nie sprawdziła. Przedsprzedaż miała się rozpocząć 10.10… jest 16 i dalej nie ma… Poza redcoon’em, w którym po prostu go wrzucili miesiąc temu w najbardziej prawdopodobnej cenie (choć sami nie wiedzą jaką wersję będą sprzedawać, na stronie jest napisane, że N910C, ale parametry temu przeczą, a w sklepie nie mają pojęcia i nie mogą sprawdzić bo nie mają na czym sprawdzić).

    Poza tym, z tego co czytałem już w jednym z krajów europejskich sama sprzedaż została przesunięta o kilka dni. Jednym słowem, daty, której podaje Samsung można między bajki włożyć…

    Od dawna czekam na nowego Note, ale jeżeli dalej tak to będzie trwało, nowy Note w dniu sprzedaży będzie już stary… Cóż, zawsze pozostaje Sony, zdają się być lepiej zorientowani we własnym asortymencie…

    • 17 października 2014 at 21:20

     Nie czytasz naszych wpisów lub czytasz bez zrozumienia 🙂 Od 10.10 jest już przedsprzedaż i to w kilku polskich sklepach łącznie z Polskim BS.

  • 17 października 2014 at 21:18

   Ale ten wpis nie dotyczy Note 4 tylko Taba Active