Obecnie Samsung posiada najbogatsze portfolio wearables na rynku. Rodzina Gear składa się z kilku modeli, które są dopasowane pod różne gusta. Według mnie każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjątkowym produktem jest Gear Live, bo to smartwatch działający pod kontrolą systemu Android Wear. Właśnie ten model otrzymał aktualizację do ostatniej wersji systemu od Google. 

Samsung Gear Live jako trzeci smartwatch (zaraz po Moto 360 oraz LG G Watch) otrzymał najnowszą odsłonę systemu dla produktów „ubieralnych”. Aktualizacja oznaczona kodem 4.4W.2 wprowadza wiele udogodnień i usprawnień, które sprawią, że nasze inteligentne zegarki staną się jeszcze bardziej funkcjonalne. Jedną z ciekawszych zmian, jest możliwość ukrycia powiadomień na ekranie głównym. W dodatku od teraz zegarek pozwoli na przesyłanie muzyki do pobliskich urządzeń poprzez połączenie Bluetooth. Mimo że na papierze nie wygląda to imponująco, to w praktyce okazuje się nadzwyczaj przydatne.

Warto tutaj wspomnieć o dodanej funkcji jaką jest możliwości obsługi GPS-a. Niestety, Gear Live jest pozbawiony tego dodatku, co dla niektórych może okazać się sporym minusem. Dla takich osób lepszym wyborem jest Gear S, który za niedługo trafi w Polsce do sprzedaży. Ale to nie wszystko, bo Android Wear 4.4W.2 wprowadza także nowe gesty, ułatwiające obsługę.

samsung gear live android 4.4w.2
Aktualizacja dla Samsunga Gear Live / fot. androidpolice.com

Moim zdaniem ten update wprowadza wiele pozytywnych zmian. Spodziewam się także, że aktualizacja poprawi ogólną stabilność systemu oraz wydłuży czas pracy na baterii. Choć nadal nie ma smartwatcha, który mógłby pochwalić się co najmniej bardzo dobrą baterią. A czy Wy posiadacie Samsunga Gear Live? Może tak, mimo tego, że jego dostępność jest mocno ograniczona. Dostaliście Androida 4.4W.2? Zauważyliście jeszcze jakieś zmiany? Dajcie znać.

źródło: Reddit, xda-developers przez Android Police

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *