Z ujawnionych do tej pory informacji wiemy, że w skład serii A wchodzą trzy nowe smartfony. Są nimi Samsung Galaxy A3, A5 i A7. Najwięcej wiemy na temat Galaxy A3 i A5, natomiast najmniej o A7. Kilka dni temu pisaliśmy o częściowej specyfikacji Galaxy A7, która pojawiła się na stronie Samsunga w profilu User Agent, a teraz wyciekła prawie cała specyfikacja tego smartfonu. Czego możemy się spodziewać pod maską Galaxy A7?

Dzięki popularnemu benchmarkowi GFXBench do sieci przedostała się specyfikacja nadchodzącego Samsunga Galaxy A7. Wiemy już niemal wszystko o Galaxy A3 i A5, co o Galaxy A7 do tej pory powiedzieć nie mogliśmy. Dopiero dziś dowiadujemy się bardziej konkretnych informacji na temat Galaxy A7, który ma być najmocniejszym smartfonem w tej serii. Dzięki wspomnianemu benchmarkowi GFXBench możemy poznać najważniejszą specyfikację smartfonu. Samsung Galaxy A7, jak sugerował ostatnio profil User Agent, ma być wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli i ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615, który wspiera architekturę 64-bitową. Procesor taktowany ma być zegarem do 1,5 GHz oraz wspierany ma być przez grafikę Adreno 405.

Co ciekawe wyświetlacz w Galaxy A7 nie ma być 5,5-calowy, jak do tej pory sądzono, a 5,2-calowy. Reszta specyfikacji obejmować ma 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej z czego około 12 GB będzie dostępne dla użytkownika. Do zdjęć posłużyć ma aparat w rozdzielczości 12-megapikseli, który ma umożliwić nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD, a do zdjęć selfie posłuży nam aparat w rozdzielczości 5-megapikseli. Oczywiście nie mogło zabraknąć akcelerometru, Bluetooth, kompasu, GPS, NFC i Wi-Fi w urządzeniu. Smartfon będzie pracować na Androidzie 4.4.4 KitKat.

Specyfikacja Samsung Galaxy A7
Specyfikacja Samsung Galaxy A7 / fot. GFXBench

 

Niestety nie wiemy w jak pojemną baterię zostanie wyposażony nadchodzący Galaxy A7. Mam nadzieję, że będzie to minimum 2400 mAh. Sądzi się także, że Samsung ma zamiar pokazać serię A jeszcze w tym roku, więc powinniśmy być zasypywani coraz to większą ilością informacji na jej temat. Jeśli takowe się ukażą to będziecie o tym wiedzieć jako pierwsi.

źródło: GFXBench przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *