Mam takie wrażenie, że 10,1-calowe tablety Samsunga z serii Galaxy Note są przez niego w jakimś stopniu pomijane. Pamiętam jakie wrażenie zrobił pierwszy tablet z rysikiem S-Pen, który został wyposażony w masę nowych funkcji, które sprawiały, że mógł z nich korzystać nawet profesjonalny grafik. A było to pod koniec 2012 roku. Następca został zaprezentowany razem z Galaxy Note 3 i Galaxy Gear na ubiegłorocznych targach w Berlinie, ale też poniekąd został zepchnięty w cień, zupełnie nie wiedząc czemu. Serwisy branżowe jakoś bardziej interesowały się pierwszym smartzegarkiem i kolejnym tabletofonem. Nie mniej, trzeci dziesięciocalowiec z rodziny Galaxy Note już niedługo może ujrzeć światło dzienne.

Jestem tą osobą, która jakoś mocno nie potrzebuje w jednym czasie tabletu i smartfonu. Owszem, mam tablet w dodatku na Windowsie, który gdzieś leży sobie w domu lub torbie od laptopa, ale przeważnie nie korzystam z niego wtedy, kiedy mam przy sobie Galaxy Note 4 (a wcześniej Galaxy Note 3). Tablet nie jest duży, bo ma 8-calowy ekran, ale czasami miło jest sprawdzić na nim pocztę czy zerknąć do Internetu, głównie dlatego, że można to zrobić szybciej niż wyciągając i uruchamiając laptopa, ale też komfortowo niż na mniejszym Note. Nie mniej, są osoby, pracujące chociażby jako przedstawiciel handlowy czy grafik, które potrzebują większej przestrzeni roboczej, dlatego też wybierają 10,1-calowe tablety. Jeśli dochodzi do tego jeszcze intuicyjny rysik i funkcjonalne oprogramowanie, to wybór jest prosty.

Wygląda na to, że już wkrótce poznamy trzeci tablet z serii Galaxy Note. Nie jest to jeszcze nic pewnego, bo tablety Galaxy są prezentowane w dosyć nieregularny sposób, ale na stronie producenta pojawiła się pewna wskazówka, że premiera urządzenia jest bliżej. Otóż na liście urządzeń, które są kompatybilne z aplikacją WatchON pojawiła się wzmianka o tablecie Galaxy Note 10.1 (2015), który będzie prawdopodobnie bezpośrednim następcą Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Kiedy to się stanie? Trudno powiedzieć, bo zdrowy rozsądek wskazuje na targi MWC 2015, które w marcu zawitają do Barcelony, ale może też być tak, że tablet poznamy dopiero za rok na IFA. Może być też tak, że zostanie zorganizowane osobne wydarzenie. Tego z pewnością dowiemy się niebawem.

Czekacie na kolejny 10,1-calowy tablet Galaxy Note z rysikiem S-Pen?

źródło: techtastic.nl przez tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Zbliża się premiera tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 2015 Edition?”

 • Payback
  29 października 2014 at 01:26

  Bardziej przydałby się następca Nate 8.0 n… Rozważyłbym wtedy nawet wymianę swojego na ten nowszy model. 10.1 to na szybkie i wygodne notatki stanowczo za dużo.

 • marek
  5 listopada 2014 at 14:52

  Czekam na kolejnego note pro 12” tym razem z ekranem amoled

 • komentator 51
  23 stycznia 2015 at 12:19

  Ja mam note 2014 edition i jestem z niego zadowolony