Przy współpracy firmy Google i HTC powstał Nexus 9, który został niedawno zaprezentowany na specjalnie zorganizowanej konferencji. Dla przypomnienia, oprócz wspomnianego tabletu, został też pokazany Nexus 6 oraz nowy system operacyjny od Google – Android Lollipop 5.0, o czym więcej tutaj. Jak mogliśmy zobaczyć ze zdjęć prasowych oraz z pierwszych wideo Nexus 9 prezentuje się naprawdę ładnie. Piękno w połączeniu z szybkością może przełożyć się na niemały sukces tego tabletu. Tymczasem Nexus 9 zawitał oficjalnie do sklepu Google Play, w którym można go już zakupić. Za ile?

Trzeci dzień listopada to dzień, w którym najnowszy tablet Nexus 9 trafił oficjalnie do sprzedaży do sklepu Google Play. Oczekuję się, że po złożeniu zamówienia sprzęt będzie wysyłany w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych, ale jeśli tablet będzie cieszył się dużym zainteresowaniem to myślę, że ten czas może się troszkę wydłużyć. Niestety jeszcze nie wszystkie wersję pojawiły się w sklepie i na tą chwilę dostępne są wersje z 16 i 32 GB pojemności z WiFi. Warto dodać, że Nexus 9, oprócz białej i czarnej wersji, jest także w kolorze Tan, ale jak na razie znajduje się w zakładce „już wkrótce”. To samo możemy powiedzieć o wersji LTE tego 8,9-calowego tabletu. W tym przypadku nie znamy także jego ceny i daty premiery. Przejdźmy jednak do ceny Nexusa 9, bo ta chyba Was najbardziej interesuje.

Nexus 9 w wersji z 16 GB pamięci i WiFi w sklepie Google Play został wyceniony na 399 dolarów, a wersja z 32 GB pamięci, także WiFi, na 479 dolarów, co po przeliczeniu daje nam odpowiednio około 1350 zł i 1620 zł. Czy to dużo? To musicie sami zdecydować i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Obie wersję w tej chwili występują w kolorze białym i czarnym.

Nexus 9 / fot. Google
Nexus 9 / fot. Google

 

Tablet Nexus 9 wyposażony został w 8,9-calowy wyświetlacz IPS LCD w rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli, co przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 281 ppi. Wspierać taką rozdzielczość będzie dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra K1 o taktowaniu zegara 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej. Za grafikę odpowiada Kepler DX1. Do zdjęć posłużą dwa aparaty, główny w rozdzielczości 8 Mpix z lampą błyskową LED i przedni w rozdzielczości 1,6 Mpix. Nexus 9 pracuje w oparciu o najnowszy system Google’a, czyli Android 5.0 Lollipop. Energii dostarczy bateria o pojemności 6700 mAh. Tablet mierzy 228.2 x 153.7 x 7.9 mm.

Niestety dla nas Polaków zakupienie sprzętów od Google’a jest jeszcze niemożliwe, ponieważ wyświetla się komunikat, że urządzenia w Google Play nie są dostępne w naszym kraju. Polska jest tym krajem, który jeszcze czeka na pełne uruchomienie oferty od Google. Ale mimo tego ograniczenia planujecie ściągnąć Nexusa 9 na własną rękę, czy poczekacie aż będzie dostępny oficjalnie u nas? Dajcie znać koniecznie.

źródło: Google Play Store przez AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nexus 9 od dziś dostępny w sklepie Google Play”

  • 2002kondzior
    3 listopada 2014 at 16:35

    Krajek ???